Oddaj krew!

Zespół Szkół nr 3 w Łukowie wspólnie z RCKiK w Lublinie organizują akcję oddawania krwi. Życiodajnym płynem może się podzielić każdy, nie tylko uczeń szkoły.Akcję oddawania krwi zaplanowano na wtorek 19 marca na terenie szkoły. Tego dnia od godziny 9. w klasach „Rolnika” będą dyżurować pracownicy Punktu Krwiodawstwa w Łukowie, natomiast sprzętu użyczy RCKiK w Lublinie. Co istotne, akcja oddawania krwi adresowana jest nie tylko dla uczniów ZS nr 3, ale też przedstawicieli innych placówek i wszystkich chętnych mieszkańców Łukowa.

- Zapraszamy nie tylko uczniów i pracowników naszej szkoły, ale wszystkie osoby chętne, którym pomoc innym nie jest obojętna. Pamiętajmy, że krew jest niepowtarzalnym, ratującym życie płynem i pomimo ogromnych postępów medycyny nie ma zamiennika – zachęcają do szlachetnego czyny członkowie Szkolnego Koła PCK.

By móc oddać krew 19 marca, należy przede wszystkim być zdrowym. Przed rejestracją należy zjeść pożywne śniadanie i wypić więcej płynów. Niewskazane jest też zażywanie jakichkolwiek leków. Organizatorzy proszą też, aby osoby chcące oddać krew, miały przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Akcję organizują członkowie działającego w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie Szkolnego Koła PCK pod kierunkiem Katarzyny Zarzyckiej-Dmitruk.