Kuria: Biskup nie był bierny w sprawie księdza skazanego za molestowanie

ŁUKÓW/RADZYŃ. Biskup Siedlecki ukarał księdza upomnieniem, pozbawił go upoważnienia do spowiadania przez rok i sukcesywnie odsunął od bezpośredniej pracy duszpasterskiej z zakazem publicznego sprawowania sakramentów - wylicza kuria siedlecka. Chodzi o kapelana skazanego za molestowanie pacjenta w szpitalu.O skazaniu duchownego pisaliśmy w 9 numerze "Wspólnoty", w części podlaskiej.

 Sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak Łuków został oznaczony na "Mapie kościelnej pedofilii w Polsce". Po naszym artykule we "Wspólnocie" oraz publikacjach na portalach Wspólnoty i Łuków24 liczne media regionalne i ogólnokrajowe powoływały się na nasz tekst. Temat podjęły też media lokalne.

Wyrok po ośmiu latach od przestępstwa

Przypomnijmy: ponad 60-letni dziś ks. Stanisław B. był do 2010 r. kapelanem szpitala w Łukowie. W tym samym roku władze kościelne przeniosły go z Łukowa na stanowisko kapelana w szpitalu w Radzyniu Podlaskim, gdzie pracował do 2016 r.  Stamtąd został przeniesiony do domu księży emerytów, kiedy władze kościelne dowiedziały się o stawianych mu zarzutach.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).