Ściganie w miejskim parku

Buggy Gym to wyścigi z wózkami, które od kilku lat odbywają się w kilkudziesięciu polskich i czeskich miastach. W Łukowie kolejne ściganie zaplanowano w niedzielę 19 maja.Tegoroczna edycja wyścigów Buggy Gym odbędzie się w niedzielę 19 maja w parku miejskim w godzinach 15-17. Osoby, które zdecydują się na ściganie z własnymi pociechami, będą rywalizować w wyścigach na sto kroków w kategoriach „mama z wózkiem”, „tata z wózkiem” i „rodzina z wózkiem”.

Chętni będą mogli też zobaczyć nietypowy taniec z wózkiem, a ich pociechy będą mogły uczyć się tańca nowoczesnego. Dla spragnionych bardziej tradycyjnych atrakcji przygotowane zostaną zabawy w Strefie Dziecka oraz pikniki. Do wspólnej zabawy zachęca Sylwia Mateńka-Woch, pomysłodawczyni imprezy.

- W tym roku również zorganizowałam taką imprezę, której celem jest zachęcenie i aktywizowanie rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Chcę pokazać, iż dziecko nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego trybu życia na świeżym powietrzu - mówi pani Sylwia z Fit Dance Forma.

- To będzie wspaniała, sportowa przygoda dla całych rodzin. W sam raz na rozpoczęcie wiosenno-letniego sezonu - dodaje.

Patronat honorowy nad wyścigiem Buggy Gym objął burmistrz Łukowa. Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. Wspólnota Łukowska i portal Łuków24.pl.