Dziś korzystanie z tego przystanku jest utrudnione .

Będzie wiata w Charlejowie?

W miejscu, skąd dojeżdżają uczniowie szkoły w Serokomli i osoby starsze, zamiast wiaty straszy połamana ławeczka. Urząd Gminy obiecuje, że zajmie się sprawą.Przypomnijmy: brak wiat przystankowych w gminie to spory problem. Jak mówił „Wspólnocie” w styczniu wójt Piotr Chaber, Urząd Gminy stara się go sukcesywnie rozwiązywać.
- W biegłym roku postawiliśmy w gminie Serokomla kilka takich wiat. Stanęły one w: Bronisławowie Dużym, Rudzie, Woli Bukowskiej, Leonardowie i Hordzieży. Na bieżący rok planujemy kolejne pięć, na przykład w Kolonii Hordzież czy Ernestynowie. Jeśli okaże się, że także w innej miejscowości taka wiata przystankowa jest potrzeba, to ją postawimy - deklarował wójt.

Utrudnione korzystanie
Jak się okazuje, taki właśnie problem jest też w Charlejowie.
- Mamy w naszej wiosce trzy przystanki. W dwóch miejscach są wiaty, jedna blaszana, a druga murowana. W trzecim, przy działce nr 110 należącej do miejscowej OSP, jest tylko połamana ławeczka - mówi reprezentujący Charlejów radny gminny Paweł Cybulski.
Radny starania w tej sprawie rozpoczął w grudniu 2018 r., składając do Urzędu Gminy podanie. Drugie podanie z prośbą o postawienie wiaty przystankowej napisał 1 kwietnia tego roku. Jak przekonywał w swoim piśmie: „W miejscu tym z komunikacji korzystają w szczególności osoby w wieku szkolnym dojeżdżające do Szkoły w Serokomli, osoby dojeżdżające do pracy oraz osoby starsze. Korzystanie z tego przystanku jest utrudnione szczególnie w dni deszczowe i wietrzne”.

„Jeśli pozwolą środki”
Urząd Gminy odpowiedział radnemu 25 kwietnia. Urzędnicy napisali: „(...) weźmiemy pod uwagę wykonanie inwestycji, jeśli pozwolą na to zaplanowane w budżecie na 2019 r. środki finansowe, po wcześniejszym uzgodnieniu warunków ustawienia wiaty przystankowej przy drodze powiatowej z zarządcą drogi”.
Choć taka odpowiedź to jeszcze nie gwarancja rozwiązania problemu, radny Paweł Cybulski się z niej cieszy.
- Wspólnie z mieszkańcami mam nadzieję, że wiata przystankowa powstanie jeszcze w tym roku - komentuje.