Nie ustąpił pierwszeństwa i stracił prawo jazdy

Wysoka grzywna, punkty karne i zakaz kierowania pojazdami. To konsekwencje jakie może ponieść 51-latek z gm. Łuków, który spowodował wczoraj kolizję drogową. Mężczyzna kierując skodą wyjechał z drogi podporządkowanej i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Audi. Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.Wczoraj przed godziną 13:00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w pobliżu Dminia na drodze krajowej nr 63. Mundurowi którzy dojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Skoda, 51-latek z gminy Łuków zderzył się z samochodem marki Audi, którym kierował 41-letni mieszkaniec tej samej gminy. Uderzona przez audi skoda „dachowała” na drodze. W wyniku zdarzenia pasażerka skody doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznała kobieta nie były groźne, po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu.

Policjanci wstępnie ustalili że kierujący skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej chciał przejechać na wprost przez skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem samochodem marki Audi.

Za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi zatrzymali 51-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres do 3 lat.