Pijany jechał 171 km/h, śmiertelnie potrącił kolegę na motorze. Dostał wyrok

POWIAT ŁUKOWSKI/ULAN Damian B., który w czerwcu ubiegłego roku potrącił w Świdrach jadącego motocyklem Adriana K., otrzymał karę więzienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Znamy szczegóły sprawy. 24-letni Adrian ze Szczygłów w gminie Łuków świętował 7 czerwca 2018 r. swoje 24. urodziny. Przed wieczorem urządził grilla dla znajomych na swoim podwórku. Na posesję przyjechał także autem BMW 24-letni Damian B. z gminy Ulan i dołączył do imprezy. Jak się później okazało, Damian B. nie miał prawa jazdy i miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 Pijani na pomoc

 

Alkoholu nie brakowało. Adrian i Damian B. spożywali piwo i wódkę w dużych ilościach. Alkoholu nie pili obecni na spotkaniu matka Adriana, jego narzeczona i młodszy brat. Czas mijał, alkohol nie przestawał płynąć do gardeł.

 

Damian B. w pewnej chwili poprosił jednego z uczestników imprezy, aby ten pozwolił mu pojeździć swoim motocyklem marki Yamaha Cross. Wziął motocykl i jeździł przez kilkanaście minut po wsi. Przyjechał z powrotem na podwórko i powiedział, że kończy mu się paliwo i jedzie zatankować na oddaloną o około 4 km stację paliw Orlen w Świdrach.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).