Przewróciła się cysterna

Około 19 ton paliwa znajdowało się w cysternie, która wraz z ciągnikiem siodłowym przewróciła się na drodze. Dopiero po postawieniu jej „na koła” paliwo zostało przepompowane do innego zbiornika. W wyniku tego droga była zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy.Dzisiaj przed godziną 5:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 807, na wysokości miejscowości Nowy Świat. Ze zgłoszenia wynikało, że na drodze przewrócił się samochód ciężarowy z naczepą typu cysterna. Mundurowi którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że w cysternie przewożone jest około 19 ton paliwa. Cysterna upadła w sposób uniemożliwiający dostęp do jej zaworów, nie można było przepompować z niej paliwa. Kierujący ciężarówką 28-latek z powiatu siedleckiego, z miejsca zdarzenia został przewieziony karetką do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

DW-807 na odcinku od Stanina do Jarczewa przez kilka godzin była nieprzejezdna. Mundurowi zabezpieczając miejsce zdarzenia wyznaczyli objazdy drogami lokalnymi. Do postawienia cysterny na koła użyty był specjalistyczny sprzęt, dopiero po tym możliwe było przepompowanie paliwa do innego zbiornika.

Teraz policjanci prowadząc postępowanie sprawdzą szczegóły i okoliczności zdarzenia, ustalą dlaczego ciężarówka z cysterną przewróciła się na drodze.