Jechał wężykiem i całą szerokością jezdni

Dzielnicowy ze Stoczka Łukowskiego w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na jadącego wężykiem i całą szerokością drogi motorowerzystę. Zatrzymał kierowcę i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zatrzymany 38-letni łukowianin miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.Sierż. szt. Michał Karwowski na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Stoczku Łukowskim. Policjant już dwukrotnie zwyciężył w plebiscycie na „Najbardziej Rozpoznawalnego Dzielnicowego Powiatu Łukowskiego”. Funkcjonariusz pokazał, że nie tylko podczas służby jego działania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

   Wczoraj sierż. szt. Michał Karwowski miał wolne od służby, ale jadąc ulicami Łukowa zwrócił uwagę na jadącego „wężykiem” motorowerzystę. Widząc taki tor jazdy mężczyzny funkcjonariusz domyślił się, że kierujący jednośladem może być po działaniem alkoholu. Policjant, po kilkudziesięciu metrach wyprzedził motorower i zmusił kierowcę do zatrzymania. By uniemożliwić dalszą jazdę zatrzymanemu, zabrał kluczyki ze stacyjki jednośladu i nie pozwolił oddalić się mężczyźnie. W międzyczasie policjant telefonicznie o nietrzeźwym kierowcy powiadomił dyżurnego łukowskiej komendy.

   Funkcjonariusze z drogówki którzy dojechali do zatrzymanego motorowerzysty ustalili, że 38-letni łukowianin miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna za popełniony czyn odpowie on sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami na okres do 15 lat.

   Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem. Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.