ASF. Fotograf: Powiat bialski

Spotkanie dla rolników o Afrykańskim Pomorze Świń

Uwaga rolnicy. Jak informuje Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, w czwartek 11 stycznia w świetlicy wiejskiej w Łazach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat wirusa ASF. Pod koniec roku 2017 w powiecie łukowskim zanotowano pierwszy przypadek wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Chore dziki zauważono w lesie niedaleko Kownatek w pobliżu granicy z powiatem radzyńskim. W reakcji na zagrożenie na początku tego roku pojawiło się obwieszczenie Powiatowego Lekarza Weterynarii Leszka Mioduskiego na temat tego, jak w obliczu choroby powinni zachować się rolnicy.

Na temat wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń już wkrótce będą mogli wypowiedzieć się rolnicy. 11 stycznia o godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej w Łazach zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne na temat ASF, na które zapraszają przedstawiciele Urzędu Gminy Łuków. Obecny na nim będzie m.in. Powiatowy Lekarz Weterynarii Leszek Mioduski.

Do rozmów na temat zagrożenia i sposobów radzenia sobie z nim, organizatorzy zapraszają przede wszystkim rolników, choć mile widziani są też przetwórcy mięsa wieprzowego i samorządowcy. Na spotkaniu przedstawiona zostanie informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii o obowiązujących rolników nakazach i zakazach. Będzie tez możliwość zadawania pytań i rozwiania swoich wątpliwości.Ogłoszenia

Zatrudnię pracowników do mycia kurników

Zatrudnimy do mycia budynków inwentarskich mężczyzn...

wynajmę mieszkanie ( kawalerka) 25,5 mkw

Do wynajęcia kawalerka, zlokalizowana przy ul. dr....

Kredyt na 500+

Kredyt na świadczenia z MOPSu i GOPSu oraz 500+...

Sprzedam aronię

Sprzedam aronie, ręcznie rwaną na zamówienie.

Opel Meriva 2005 r. 145 tys.km. 1,6...

W stanie idealnym -1,6 benzyna .Przebieg 145...

Kombajn do ziemniakow ANNA

Sprzedam sprawny kombajn,rok prod 1989,stan b.dobry,...

{**}