ASF. Fotograf: Powiat bialski

Spotkanie dla rolników o Afrykańskim Pomorze Świń

Uwaga rolnicy. Jak informuje Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak, w czwartek 11 stycznia w świetlicy wiejskiej w Łazach odbędzie się spotkanie informacyjne na temat wirusa ASF. Pod koniec roku 2017 w powiecie łukowskim zanotowano pierwszy przypadek wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń. Chore dziki zauważono w lesie niedaleko Kownatek w pobliżu granicy z powiatem radzyńskim. W reakcji na zagrożenie na początku tego roku pojawiło się obwieszczenie Powiatowego Lekarza Weterynarii Leszka Mioduskiego na temat tego, jak w obliczu choroby powinni zachować się rolnicy.

Na temat wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń już wkrótce będą mogli wypowiedzieć się rolnicy. 11 stycznia o godz. 11:00 w świetlicy wiejskiej w Łazach zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne na temat ASF, na które zapraszają przedstawiciele Urzędu Gminy Łuków. Obecny na nim będzie m.in. Powiatowy Lekarz Weterynarii Leszek Mioduski.

Do rozmów na temat zagrożenia i sposobów radzenia sobie z nim, organizatorzy zapraszają przede wszystkim rolników, choć mile widziani są też przetwórcy mięsa wieprzowego i samorządowcy. Na spotkaniu przedstawiona zostanie informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii o obowiązujących rolników nakazach i zakazach. Będzie tez możliwość zadawania pytań i rozwiania swoich wątpliwości.Ogłoszenia

Uzyskaj dopłatę do odszkodowania

Otrzymałeś odszkodowanie na naprawę auta lub inną...

TANIE UBEZPIECZENIA + KONKURS MAJOWY

CENTRUM UBEZPIECZEŃ PAWTRANS ul. Warszawska 39/4...

2 działki budowlane - Gręzówka Kolonia

Sprzedam dwie działki budowlane (po 1012 m2 kazda) w...

Praca w Agencji Celnej

Zatrudnię pracownika w agencji celnej. Praca...

Kierowca cde

Szukam kierowcy w transporcie miedzynarodomym z...

Sklep Żabka - zatrudni Ekspedientki

W związku z planowanym otwarciem sklepu Żabka w...