Trzeci Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski.

Ruszyły zapisy na trzeci Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

Pieszy Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski wyruszy po raz trzeci. Do pokonania będzie trasa ok. 26 km.Wydarzenie odbędzie się nocy z 19 na 20 stycznia (piątek-sobota) 2018 roku.

Rajd odbędzie się w ramach uczczenie 155. rocznicy Powstania Styczniowego, połączony z uroczystym nadaniem rondu w Łazach imienia Franciszka Wilczyńskiego.

- Pójdź z nami, aby wspólnie odkrywać ślady przeszłości naszego regionu. Poświęć swój czas i siły tym, którzy bez reszty poświęcali się dla naszej Ojczyzny. Wyraź Im w ten sposób wdzięczność i pamięć i razem z nami oddaj hołd wszystkim walczącym i poległym w Powstaniu Styczniowym. Noc, być może siarczysty mróz lub śnieżyca, a może to wszystko razem - podejmiesz wyzwanie? - zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy wyruszą z Łazów na cmentarz parafialny w Łukowie, następnie przejdą pod Pomnik Henryka Sienkiewicza i dalej przez Poważe i Zalesie pod pomnik księdza Stanisława Brzóski w rezerwacie "Jata". Do pokonania będą mieli ok. 26 km. Podobną trasę przejdą uczestnicy pieszego rajdu z Wiśniewa. 

Organizatorzy: Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, TPH "Orlik", gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków. Szczegółowe informacje, regulaminy i formularze można znaleźć na stronach: www.lukow.org.pl, www.tphOrlik.org.pl, www.wisniew.pl i lukow.ug.gov.pl.

Trzeci Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

Trzeci Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski.

Trzeci Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski

Trzeci Rajd Powstańczy im. ks. Stanisława Brzóski.

Uroczyste nadanie ronda imienia Franciszka Wilczyńskiego

Uroczyste nadanie ronda imienia Franciszka Wilczyńskiego.