Skradli puszkę z datkami. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Skradli puszkę z datkami

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli wczoraj dwaj mężczyźni w wieku od 21 do 31-lat. Sprawcy zatrzymani zostali na gorącym uczynku zdarzenia, po tym jak z jednego ze sklepów w Międzyrzecu Podlaskim skradli puszkę z datkami. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po południu na terenie Międzyrzeca Podlaskiego.

Podczas patrolu miasta, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego powiadomieni zostali o kradzieży puszki z datkami na cele charytatywne. Znajdowała się ona w jednym z międzyrzeckich sklepów. Policjanci natychmiast podjęli czynności na miejscu zdarzenia.

Dzięki relacji świadków mundurowi wytypowali mężczyzn, mogących mieć związek ze sprawą. Ustalili również, kierunek w którym uciekli. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyzn, kiedy ci weszli do jednego z mieszkań na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Okazało się, że są to: 21-letni mieszkaniec miasta oraz jego 31-letni kompan bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że mężczyźni włamali się do skradzionej puszki kilkaset metrów po wyjściu ze sklepu. Funkcjonariusze odzyskali puszkę wraz z całą zawartością. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie około 450 zł.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje Sąd. Amatorzy cudzego mienia odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.Ogłoszenia

Nowoczesne Ogrodzenie żaluziowe Brama...

Zajmujemy się produkcją: * ogrodzeń, * balustrad, *...

Balustrady balkonowe, bramy przęsła...

Zakład Ślusarki oferuje usługi wykonania * bramy...

UPRAWNIENIA ENERGETYCZNE (SEP) ---...

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń z...

Sprzedaż szynszyli, pomoc w...

Ferma zarodowa szynszyli L-033 Mervey Investment Sp....

sprzedam

składane ławeczki do montażu przy grobie

Sprzedam

gotowy materiał na opał z dębiny około 10 m3