Skradli puszkę z datkami. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Skradli puszkę z datkami

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli wczoraj dwaj mężczyźni w wieku od 21 do 31-lat. Sprawcy zatrzymani zostali na gorącym uczynku zdarzenia, po tym jak z jednego ze sklepów w Międzyrzecu Podlaskim skradli puszkę z datkami. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po południu na terenie Międzyrzeca Podlaskiego.

Podczas patrolu miasta, policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego powiadomieni zostali o kradzieży puszki z datkami na cele charytatywne. Znajdowała się ona w jednym z międzyrzeckich sklepów. Policjanci natychmiast podjęli czynności na miejscu zdarzenia.

Dzięki relacji świadków mundurowi wytypowali mężczyzn, mogących mieć związek ze sprawą. Ustalili również, kierunek w którym uciekli. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyzn, kiedy ci weszli do jednego z mieszkań na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Okazało się, że są to: 21-letni mieszkaniec miasta oraz jego 31-letni kompan bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że mężczyźni włamali się do skradzionej puszki kilkaset metrów po wyjściu ze sklepu. Funkcjonariusze odzyskali puszkę wraz z całą zawartością. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie około 450 zł.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje Sąd. Amatorzy cudzego mienia odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywali karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.Ogłoszenia

Fullstack PHP Developer

Poszukuję osoby na stanowisko fullstack developera...

oddam

winogron czarny oddam pod warunkiem osobistego zbioru

Wykwalifikowani pracownicy z Polski,...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...

Wykwalifikowani pracownicy z Polski,...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...

pracownik produkcji

Agencja Pracy Tymczasowej HR Global Group...

Pilnie! Pracownicy z Ukrainy,...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...