Wyciek amoniaku w firmie drobiarskiej. Sprzątaczka w szpitalu!

Z rozszczelnionego systemu chłodniczego międzyrzeckiej firmy drobiarskiej Sedar 22 kwietnia wyciekł amoniak. Zatruła się kobieta która sprzątała zakład. Wstępne ustalenia wskazują, że doszło do przypadkowego odkręcenie zaworu w instalacji.Wyciek nastąpił około godz 15. Na miejsce skierowano łącznie 14 zastępów straży pożarnej. Akcja zakończyła się po kilkunastu godzinach. Ucierpiała 51-letnia, mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, która sprzątała pomieszczenia. Straż Pożarna  znalazła ją nieprzytomną na zewnątrz budynku. Została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łęcznej.

– Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji oraz udzieleniu pomocy kobiecie. Hala produkcyjna została przeszukana w celu oceny rozmiaru zagrożenia. Nie było innych poszkodowanych – mówi Mirosław Byszuk, rzecznik prasowy komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Białej Podlaskiej.

Według wstępnych ustaleń wyciek spowodowany był przypadkowym odkręceniem zaworu w instalacji. Zakład był wyłączony z produkcji, ponieważ jest w trakcie remontu. Firma podkreśla, że sytuacja jest pod pełną kontrolą. 

Więcej na ten temat przeczytasz w jutrzejszym numerze tygodnika Wspólnota!