Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej

Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Intensywna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym 60-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. To 45-latek i jego 50-letnia znajoma.W miniony wtorek po południu dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie, że w jednej z kamienic znalezione zostało ciało 60-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna posiadał widoczne obrażenia ciała.

Sprawą zajęli się policjanci z międzyrzeckiego komisariatu. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia sprawców i okoliczności zdarzenia.

Do sprawy zatrzymany został 45-latek oraz jego 50-letnia znajoma. Policjanci ustalili, że w nocy z poniedziałku na wtorek przebywali razem z innymi osobami w mieszkaniu 60-latka, gdzie spożywali alkohol. Tam doszło do kłótni, a następnie pobicia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwojga środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

 Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Fotograf: KMP w Białej Podlaskiej