Zbigniew Wasiluk był radnym 20 lat. Fotograf: Sylwia Hukaluk-Kamecka

Radny zrezygnował. Następca już jest

Po 20 latach z rajcowania w gminie Międzyrzec zrezygnował Zbigniew Wasiluk. Wyborów jednak nie będzie, bo na jego miejsce zgłosił się tylko jeden kandydat. O interesy mieszkańców Tuliłowa i okolic zadba Jadwiga Barbara Ilczuk.Mam już 67 lat. Zdrowie już nie takie jak trzeba. Pełnienie obowiązków radnego wymagało ode mnie dużego zaangażowania, a mam jeszcze dodatkowo gospodarstwo, którym również muszę się zająć. Za dużo tego na moje siły

- tłumaczy "Wspólnocie" Zbigniew Wasiluk. Ludzie mu ufali. Dziękuje im i dodaje:

Trzeba znać moment, w którym należy sobie powiedzieć "dość".

Współpracował z wójtami: Romanem Michalukiem, Mirosławem Kapłanem oraz Krzysztofem Adamowiczem. Ten ostatni wysoko ceni sobie współpracę z byłym radnym okolic Tuliłowa i Pościsz.

Szanuję decyzję Zbigniewa Wasiluka, ale przyjąłem ją z żalem

- komentuje Adamowicz.

Zbigniew Wasiluk został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi za pracę na rzecz podmiędzyrzeckiej gminy. Za największe swoje osiągnięcie radny uważa budowę drogi dojazdowej z Międzyrzeca do Pościsz.

Wcześniej jeździło się po błocie. Trzeba było skrzyknąć ludzi żeby się zaangażowali, wywozili ziemię. To było duże przedsięwzięcie

- wspomina.

W związku z tym, iż w okręgu wyborczym nr 2 została zarejestrowana tylko jedna lista kandydatów głosowania nie będzie. 31 lipca Gminna Komisja Wyborcza uzna za radną 59-letnią Jadwigę Barbarę Ilczuk. To ona będzie reprezentowała interesy mieszkańców: Kolonii Wolańskiej, Krzymoszyc, Pościsz oraz Tuliłowa.

Jadwiga Ilczuk jest teraz na zasiłku przedemerytalnym. Wcześniej pracowała przez ponad 37 lat w jednej firmie - Spółdzielni Inwalidów Szczeciniarsko-Szczotkarskiej w Międzyrzecu. Dotychczas była sołtyską Tuliłowa. Jest mieszkańcom znana również z tego, że śpiewa w chórze parafii pw. Św. Mikołaja w Międzyrzecu. Kandydaturę Jadwigi Barbary Ilczuk z Tuliłowa zgłosiła KWW Wsi Tuliłów.