Pozytywnie w Olecku

Reprezentacja Taekwondo Międzyrzec Podlaski wzięła udział w Hidori Cup, który odbył się w Olecku. Był to kolejny turniej z cyklu Pucharu Polski. Podopieczni Gabriela i Dawida Siliwoniuków spisali się bardzo dobrze.W grupie kadetów Michał Pietruszka wygrał swój pierwszy pojedynek w kategorii +65 kg, czyli open z dużo wyższym i cięższym przeciwnikiem. W drugiej walce musiał uznać wyższość rywala, jednak zdobył brązowy medal. Kacper Siedlanowski wygrał pierwszy bój, w drugim zaś nieznacznie przegrał na punkty. Szymon Tomczak wygrał pierwszą walkę, jednak doznał kontuzji (naciągnięcie mięśnia, która prawdopodobnie zaważyła na porażce w drugim starciu.

- Szymon i Kacper uzyskali kwalifikację do finału mistrzostw Polski, który w maju odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach ma rywalizować najlepszych ośmiu zawodników w kategorii z całego kraju na podstawie rankingu z dwóch turniejów. Do finału prawo startu uzyskało 180 zawodników z całego kraju, a w eliminacjach walczyło prawie 500 zawodników.

Drugiego dnia odbyła się rywalizacja młodzików i juniorów. Karol Majczyna po zaciętej rywalizacji i czterech pojedynkach ukończył turniej na drugim miejscu. Z kolei jego brat Bartłomiej po dwóch stoczonych walkach przegrał o wejście do finału, zakończył boje na najniższym stopniu na podium. Wiktor Tomczak wygrał pierwszą walkę. W drugiej trafił na zawodnika, który wygrał całą kategorię wagową.

- Pozostali zawodnicy przegrali swoje pierwsze walki, ale wiem, że dali z siebie wszystko. Wyciągamy wnioski z tego turnieju, trenujemy jeszcze mocniej, dalej wyznaczamy cele i czekamy na kolejny turniej - mówi Gabriel Siliwoniuk, opiekun grupy.