Krzna działa w Drelowie (Zdjęcia)

Dzięki inicjatywie radnej gminy Drelów Ewy Tarasiuk, Krzna zawitała do miejscowości. Od teraz młodzi piłkarze i piłkarki będą mogli spełniać swoje futbolowe marzenia.
- Warto wspomnieć o dyrektor Szkoły Podstawowej Dorocie Sawczuk, która po krótkiej rozmowie wyraziła chęć do współpracy z naszym klubem. Kłaniamy się również w stronę władz gminy Drelów. Dzięki takim ludziom można rozwijać klub w każda stronę świata. Dziękuje za wyrozumiałość i zielone światło do działania - mówi Łukasz Łosicki, gospodarz Krzny.

Pod koniec października odbyło się spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci. Już na tym zebraniu chęć przystąpienia do klubu wyraziło ponad 20 adeptów. 26 listopada odbył się pierwszy otwarty trening, na który przybyło ponad 40 dzieci. - Jest nam niezmiernie miło, że kolejni rodzice nam zaufali i chcą powierzyć swoje dzieci pod nasza opiekę - dodaje. Na pierwszych zajęciach pojawiali się trenerzy Akademii Żak Krzny Rzeczyca: Mateusz Adamowicz, Arkadiusz Rostek, Rafał Krzymowski, Kamil Gałecki, Marek Kalinowski oraz Pawel Orłowski.

- Już dziś mogę śmiało powiedzieć, że w Drelowie jest mega potencjał i powstanie tam na pewno kilka grup młodzieżowych. Po pierwszym treningu wyłoniło się klika talentów. Rodzina Krzny wciąż się powiększa. Po oddziałach w: Rzeczycy, Misiach, Krzewicy i Rogoźnicy doszedł nam nowy. Zapisy trwają cały czas, zachęcam wszystkie dzieci. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 888 842 816 - mówi Łosicki.

 

 

Komputer to nie wszystko...

Opiekun Krzny przyznaje, że oddziały zamiejscowe są tworzone po to, baby każde dziecko, nawet z najmniejszej miejscowości miało szansę na zaistnienie w świecie piłkarskim. - Głównym celem jest sport, zabawa, rozwój i motoryka. Trzymany się zasady, a zarazem hasła naszej akademii: "Komputer to nie wszystko, przyjdź do Krzny na boisko" - kończy Łosicki.


Galeria zdjęć: