Amoniak wyciekł, bo rurociąg był niezaspawany?

Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie wstępnie ustalił, że przyczyną wycieku amoniaku w Sedarze była źle przeprowadzona modernizacja instalacji chłodniczej. Nieczynny rurociąg mógł być nie zaspawany, lecz zatkany zaprawą murarską.



Przypomnijmy, że awaria związana z wyciekiem amoniaku miała miejsce w niedzielę 22 kwietnia. W czasie zdarzenia nie trwała produkcja. Najprawdopodobniej nastąpiło rozszczelnienie części instalacji chłodniczej. Poszkodowana została 51-letnia mieszkanka Międzyrzeca, która sprzątała w obiekcie. Kobieta jest hospitalizowana.

Amoniak przypomniał o sobie 24 kwietnia. Po kilku godzinach pracy w zakładzie dwóch pracowników zgłosiło złe samopoczucie. Wezwano służby medyczne, a wszystkie osoby, które były w strefie rozprzestrzeniania się amoniaku, zostały ewakuowane do bezpiecznego miejsca (około 160 pracowników).

PIP bada wyciek

Sprawę wycieku bada Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie. Potwierdza, że ze wstępnych ustaleń wynika, że modernizacja instalacji chłodniczej, z której wyciekł amoniak, była źle przeprowadzona: rurociąg nie był zaspawany, tylko zatkany zaprawą murarską.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).



Ogłoszenia

Zatrudnimy pracowników fizycznych do...

Praca od zaraz. Atrakcyjne zarobki. Możliwa umowa o...

Zatrudnimy pracowników fizycznych do...

Praca od zaraz. Atrakcyjne zarobki. Możliwa umowa o...

Poznam

Poznam Panią do miłych spotkań, pani miła oraz zadbana

ZATRUDNIMY SPRZĄTACZKĘ

Gminna Spółdzielnia "SCh" w Międzyrzecu Podl...

Złóż wniosek o 4 godziny zatwierdzenia

Zapewniamy pożyczki osobiste na konsolidację...

srzedam

duży gar aluminiowy,duża aluminiowa patelnia stan...