Amoniak wyciekł, bo rurociąg był niezaspawany?

Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie wstępnie ustalił, że przyczyną wycieku amoniaku w Sedarze była źle przeprowadzona modernizacja instalacji chłodniczej. Nieczynny rurociąg mógł być nie zaspawany, lecz zatkany zaprawą murarską.Przypomnijmy, że awaria związana z wyciekiem amoniaku miała miejsce w niedzielę 22 kwietnia. W czasie zdarzenia nie trwała produkcja. Najprawdopodobniej nastąpiło rozszczelnienie części instalacji chłodniczej. Poszkodowana została 51-letnia mieszkanka Międzyrzeca, która sprzątała w obiekcie. Kobieta jest hospitalizowana.

Amoniak przypomniał o sobie 24 kwietnia. Po kilku godzinach pracy w zakładzie dwóch pracowników zgłosiło złe samopoczucie. Wezwano służby medyczne, a wszystkie osoby, które były w strefie rozprzestrzeniania się amoniaku, zostały ewakuowane do bezpiecznego miejsca (około 160 pracowników).

PIP bada wyciek

Sprawę wycieku bada Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie. Potwierdza, że ze wstępnych ustaleń wynika, że modernizacja instalacji chłodniczej, z której wyciekł amoniak, była źle przeprowadzona: rurociąg nie był zaspawany, tylko zatkany zaprawą murarską.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).Ogłoszenia

Działka inwestycyjno-budowlana

Sprzedam działkę inwestycyjną (pasek ziemi o...

Działki budowlane

Mam do sprzedania 6 działek budowlanych w Tuliłowie...

+91-7740834666 Voodoo Spell...

+91-7740834666 Voodoo Spell Specialist haryana...

Diwali offer ((2018)) +91-9694102888...

Diwali offer ((2018)) +91-9694102888 Positive black...

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

praca w sklepie

Firma szuka kandydatów do pracy na stanowisko...