Apteki się dogadały. Będą dyżurować w nocy

Z początkiem października wrócą w mieście rotacyjne, nocne dyżury aptek. Od czerwca Międzyrzecczyzna była odcięta od leków po 22.Choć dyżury w godzinach nocnych i dniach wolnych od pracy są wpisane w ustawowe zadania każdej apteki, to w Międzyrzecu w ostatnich miesiącach nocą nie można było kupić leków. Ta sytuacja była pokłosiem rezygnacji apteki całodobowej z działalności nocnej.

 

Dyżury o tej porze pełniła ona do końca maja. Zrezygnowała - jak nas poinformowało Starostwo Bialskie - przez brak potencjalnych klientów. W tej sytuacji powiatowi radni uchwałą znowelizowali harmonogram pracy aptek tak, że w skutku po 22. zamknięte były wszystkie w mieście. Jeszcze przed podjęciem decyzji w tej sprawie w Starostwie odbyło się spotkanie z właścicielami aptek z Międzyrzeca. - Prosiliśmy, aby objęli oni dyżury w porze nocnej. Nie było takiej woli - informowała nas z początkiem sierpnia Marianna Tumiłowicz,  dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

 

  Na spotkaniu w Starostwie aptekarze podkreślali, że dyżury nocne są dla nich nieopłacalne.  Podczas rozmów sugerowali też, by Starostwo ewentualnie dopłaciło aptekom do ich pełnienia. Ta możliwość nie była jednak brana pod uwagę przez władze powiatowe.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).