Międzyrzeczanie świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości

MIĘDZYRZEC PODLASKI: Uroczysta msza św. w intencji ojczyzny rozpoczęła tegoroczne, szczególne obchody Święta Niepodległości. Miasto zyskało także nowy pomnik upamiętniający bohaterów wojskowych.Po mszy świętej uczestnicy pojawili się na placu Jana Pawła II, gdzie po złożeniu kwiatów wmurowano kapsułę czasu pod pomnik bohaterów miasta. Kapsuła zostanie otwarta za sto lat. Znajduje sie w niej herb miasta, data oraz podpis burmistrza.

 Zbigniew Kot podkreślał, że 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę jest wyjątkową chwilą.

Pamięć o bohaterach

- Jesteśmy po prostu szczęściarzami. Zanim jednak nimi zostaliśmy, tysiące osób musiało o tę niepodległość walczyć. Oddajemy hołd i szacunek tym, którzy poświęcili cenne życie po to, byśmy mogli dziś świętować. Zachęcam do pamiętania o osobach, które codziennym trudem budowały naszą ojczyznę i miasto - mówił burmistrz.

Zaznaczył też, że czas upływa nieubłaganie, a my często nie dostrzegamy tego, co otrzymaliśmy.

- Przychodzi kolejne pokolenie, wokół nas jest piękniej, bezpieczniej i przyjaźniej. A ci ludzie odchodzą. Musimy o nich pamiętać. Oby przez kolejne 100 lat wspólnie udało się nam budować i utrzymywać niepodległość naszej ojczyzny. Możemy się różnić, dyskutować, ale z tej dyskusji musi wyłaniać się niepodległość - dodał Kot.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).