Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Międzyrzeckiej

Najlepsi z najlepszych. Z NICH czytelnicy wyłonią laureatów plebiscytów Człowieka Roku 2018Szukamy ludzi mądrych, nietuzinkowych, odważnych, wskażcie ich. Warto ich docenić - to może pobudzić naśladowców. Nasi czytelnicy będą wybierać Ludzi Roku 2018 z powiatu: bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, parczewskiego, puławskiego, radzyńskiego oraz Ziemi Międzyrzeckiej.

 W większości powiatów, w których ukazują się nasze Tygodniki, to już szósta edycja plebiscytów. Tam, gdzie nasze gazety zaczęły się ukazywać później - plebiscyty są nieco młodsze.

Wyłaniając finałowe listy, korzystaliśmy z podpowiedzi i sygnałów czytelników. Tam, gdzie zgłoszenia były oficjalne - zaznaczyliśmy to w opisie kandydatów.

W tej edycji wielu kandydatów związanych jest z samorządem. To efekt ubiegłorocznych wyborów, podczas których odnieśli spektakularne sukcesy.

 

O zwycięstwie zdecyduje suma głosów oddanych za pomocą publikowanych w naszym tygodniku kuponów oraz głosów SMS.

 

Aby oddać głos na wybranego Kandydata, należy wysłać SMS pod numer 72051 o treści wskazanej przy nazwisku kandydata (koszt SMS: 2,46 zł z VAT) lub dostarczyć do naszej redakcji (adres w stopce redakcyjnej) wypełniony kupon.

 

Głosowanie trwa do czwartku, 28 lutego 2019 r. do godz. 23.59. O zaliczeniu głosów z kuponów decyduje data ich faktycznego wpłynięcia do siedziby redakcji w regulaminowym terminie.

 

Kandydaci na Człowieka Roku Ziemi Międzyrzeckiej:

Jakub Celiński

SMS o treści wsp.miedzyrzec.1 pod numer 72051

Zawodnik Narwalu Międzyrzec Podlaski wywalczył podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich dwa srebrne medale. Podopieczny Wojciecha Lubańskiego, a obecnie trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie zaprezentował wyśmienitą formę, gdzie oprócz medali poprawił swoje rekordy życiowe.

 

Anna Ciesielska

SMS o treści wsp.miedzyrzec.2 pod numer 72051

W ubiegłym roku ponownie wybrana przewodniczącą Rady Gminy Drelów. Z powodzeniem koordynuje pracę radnych, działa w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych i w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Drelowskiej. Bez niej właściwie nic w gminie się nie dzieje. Ceniona, szanowana i lubiana za obiektywizm, otwartość i życzliwość.

 

Jakub Jakimiak

SMS o treści wsp.miedzyrzec.3 pod numer 72051

Utalentowany pływak. W Ostrowcu Świętokrzyskim aż trzykrotnie wchodził na podium, startując w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 15. Międzyrzeczanin wywalczył tytuł wicemistrzowski na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 24,75 s. Ponadto odebrał dwa brązowe medale za wyścigi na 100 m stylem dowolnym z czasem 54,42 s oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym, który pokonał w 1.59,12 s.

 

Agnieszka Jędrzejewicz

SMS o treści wsp.miedzyrzec.4 pod numer 72051

Międzyrzeczanka, wychowanka Huraganu Międzyrzec Podlaski. Piersze kroki stawiała pod opieką Michała Tusza. 20-latka była jedną z architektek pierwszego w historii mistrzostwa Polski Górnika Łęczna. Ponadto wychowanka wywalczyła z zespołem puchar kraju. "Kaka" zaliczyła również mecze w dorosłej reprezentacji Polski. Obecnie przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji.

 

Teresa Kuraszyk

SMS o treści wsp.miedzyrzec.5 pod numer 72051

Prezes klubu seniora w Rzeczycy Emerytowana nauczycielka matematyki, uczyła w SP w Rzeczycy. Od stycznia 2016 roku jest prezesem Klubu Seniora w Rzeczycy. Wraz z grupą seniorów organizuje liczne inicjatywy społeczne. Za jej kadencji w ub. roku udało się pozyskać dofinansowanie unijne na remont siedziby klubu i wyposażenie go w nagłośnienie, sprzęt elektroniczny, gry planszowe czy przybory plastyczne. W sumie udało się pozyskać aż 100 tys. zł.

 

Łukasz Łosicki

SMS o treści wsp.miedzyrzec.6 pod numer 72051

Prezes Klubu Sportowego Krzna Rzeczyca Dzięki jego zaangażowaniu w reaktywację Klubu dzieci, młodzież i dorośli mogą rozwijać piłkarskie talenty. W roku 2018 powstała Mini Akademia Krzna Rzeczyca, dzięki której również najmłodsi uczestniczą w ogólnorozwojowych zajęciach sportowych. Prezes Krzny dał się poznać jako doskonały organizator również na innych polach swojej działalności np. społecznej - jako radny.

 

Małgorzata Matejek

SMS o treści wsp.miedzyrzec.7 pod numer 72051

Mieszkanka Miś, prywatnie lokalny przedsiębiorca. Prezes Stowarzyszenia Przyjazne Misie, w ramach którego zaangażowała się w liczne społecznie pożyteczne inicjatywy jak np. wakacyjne zajęcia dla dzieci czy też wizyta medalistki olimpijskiej Malwiny Kopron w Misiach. Należy do grona inicjatorów budowy Pomnika Wdzięczności z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Katarzyna Tymoszuk

SMS o treści wsp.miedzyrzec.8 pod numer 72051

Nauczyciel języka angielskiego w SP im. Kard. Wyszyńskiego w Kożuszkach. Aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, udziela się w Stowarzyszeniu OSP w Krzewicy, które dzięki jej zaangażowaniu realizuje wiele kreatywnych projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych np. "English Club" w ramach Small Grants czy też projekt MAMY MOC! w ramach programu Równać Szanse.

 

Daniel Wajszczuk

SMS o treści wsp.miedzyrzec.9 pod numer 72051

Były trener Huraganu Międzyrzec Podlaski. Nieoczekiwanie po zakończeniu rundy jesiennej zarząd klubu podziękował mu za współpracę, chociaż poprowadził drużynę na szczyt tabeli klasy okręgowej. Ambitny szkoleniowiec, który bez reszty poświęca się pracy trenerskiej. Nie musiał długo czekać na propozycję. Został nowym trenerem Krzny Rzeczyca.

 

Wiesław Zaniewicz

SMS o treści wsp.miedzyrzec.10 pod numer 72051

Dyrektor SPZOZ w Międzyrzecu Podlaskim. Dzięki staraniom, wspólnie ze starostwem powiatowym, dyrektorowi udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie 1 mln zł na stworzenie pracowni tomografii komputerowej. Ponadto w trakcie realizacji jest projekt dotyczący budowy zakładu opiekuńczo-leczniczego w Łózkach. Tam znajdzie się 90 miejsc dla pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej opieki. Pracę znajdzie około 50 osób.