Radny bezpieczny, a co z innym wuefistą?

MIĘDZYRZEC PODLASKI: Zagotowało się w mieście po decyzji radnych miejskich, którzy uratowali swojego kolegę, radnego Mariusza Leszczyńskiego, przed zwolnieniem z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2. Jest est nauczycielem wuefu. Rodzice uczniów szkoły bali się, że przez tę sytuację może dojść do zwolnienia innych nauczycieli.Przypomnijmy: uchwałę dotyczącą rozwiązania umowy o pracę z Leszczyńskim poddano pod głosowanie 30 kwietnia podczas sesji rady miasta. Z prośbą w tej sprawie zwrócił się do rady miasta dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2, Grzegorz Kowalczyk.

 

Chodziło głównie o arkusz organizacji roku szkolnego. Przez reformę szkolnictwa, która wysyła w tej chwili do szkół średnich uczniów ósmej klasy podstawówki oraz trzeciej gimnazjalnej, następują zwolnienia nauczycieli, którzy w m.in. pracują najkrócej, mają najniższy stopień awansu zawodowego i nie są objęci ochroną w związkach zawodowych. W tym przypadku zabrakło godzin dla nauczyciela wuefu.

 

Przepisy mówią, że radny może być zwolniony z pracy wyłącznie za zgodą rady miasta. Radni nie zgodzili się na zwolnienie radnego ze szkoły.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).