Policja.

Zatrzymali pijanego kierowce

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek, który w tym stanie kierując pojazdem o mały włos nie doprowadził do zderzenia z busem. Po tym wszystkim zatrzymał pojazd i zasnął za kierownicą. Jadąca za nim mieszkanka Lublina widząc całe zdarzenie powiadomiła Policję. Wkrótce 54-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkanka Lublina jadąc samochodem przez miejscowość Granice w gminie Chodel z zaniepokojeniem zauważyła poczynania jadącej przed nią skody. Pojazd bez wyraźnych powodów znacznie zwalniał, a następnie skręcił nagle pod nadjeżdżającego busa. Kierowca w ostatniej chwili uniknął zderzenia.

Wszystko wskazywało na to, że kierowca skody może być pod wpływem alkoholu. Kiedy w pewnej chwili zatrzymał się, mieszkanka Lublina omijając pojazd zobaczyła, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna siedzi bez ruchu z głową opartą o kierownicę.

Kiedy kobieta otworzyła drzwi skody, poczuła z wnętrza silną woń alkoholu. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna zasnął. Po upewnieniu się, że mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej, zadzwoniła na Policję.

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się dobudzić śpiącego kierowcę. Policjanci po wylegitymowaniu ustalili, że kierującym skodą jest 54-letni mieszkaniec gminy Chodel. Podczas badania trzeźwości okazało się, że miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna wyznał policjantom, że wcześniej wypił litr alkoholu.

Gdyby nie interwencja mieszkanki Lublina, mogłoby dojść do tragedii. Każdy pijany kierowca to potencjalny zabójca. Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.Ogłoszenia

dj Konrad - śpiewajacy dj z...

DJ KONRAD – śpiewający dj z akordeonem Oprawa...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Mitsubishi ASX/Outlander Sport

Sprzedam Mitsubishi Outlander Sport z 2015 roku....

Sprzedam działke rolno-budowlaną w...

Sprzedam działkę rolno-budowlaną w miejscowości...

Ubezpieczenie NNW szkolne

Ubezpieczenie dla dzieci i młodzieży od różnych...

sprzedaż siedliska w miejscowości Bór...

Nieruchomośc znajduje się na działce o pow. 2200 m2....