Policjanci zatrzymali włamywacza. Fotograf: KPP w Opolu Lubelskim

Policjanci zatrzymali włamywacza

Opolscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w Zosinie. 18-latek wykradł maszynę o wartości ok. 1,5 tys. zł i ukrył ją w krzakach, by w dogodnej chwili po nią wrócić. Wczoraj wieczorem dyżurny opolskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca gminy Opole Lubelskie o tym, że w jednej z miejscowości w powiecie doszło do włamania. Nieznany sprawca uszkodził drzwi wejściowe niezamieszkałej posesji, wszedł do środka i ukradł śrutownik wraz z silnikiem elektrycznym.

Policjanci udali się na miejsce i dokładnie przeszukali teren posesji, z której skradziono maszynę. W trakcie czynności odnaleźli schowany w krzakach śrutownik. Dzięki pracy opolskich funkcjonariuszy jeszcze tego samego wieczoru ustalono, że sprawcą włamania może być 18-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie w trakcie rozmowy przyznał się on do włamania. Wyjaśnił również funkcjonariuszom, że maszyna okazała się być zbyt ciężka w związku z czym zmuszony był pozostawić ją dopóki nie obmyśli sposobu na jej przewiezienia. Mężczyzna pozostawił śrutownik w krzakach, przykrył gazłęziami i poszedł obmyślać plan jego dalszego transportu.

Dziś mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do winy. Niebawem odzyskany sprzęt wróci do właściciela, a 18-latkiem zajmie się sąd.

Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.Ogłoszenia

Sprzedam ciagnik

Sprzedam ciagnik McCormick rok pr.1963 zadbany caly...

kierowca C+E

Zatrudnimy Kierowców C+E na kraj i międzynarodówkę....

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

KUPIE ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE...

Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale,...

KUPIE WSZYSTKO CO STARE I WOJSKOWE...

Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale,...

KUPIE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE...

Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale,...