Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Pijany kierowca wpadł zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Dzięki obywatelskiej postawie wracających z pracy mężczyzn, wpadł 30-letni nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna kierował samochodem z niemal 2 promilami alkoholu, a widząc dziwny tor jazdy volkswagena świadkowie zawiadomili policję. Wczoraj rano czworo znajomych ze zdziwieniem i zaniepokojeniem obserwowało wyczyny dwóch mężczyzn, którzy na stacji benzynowej w Opolu Lubelskim nieudolnie usiłowali napompować koło w volkswagenie. Kiedy po nieudanych zabiegach mężczyźni wsiedli do auta i odjechali, obserwujący ich powiadomili o swoich podejrzeniach policję i pojechali za volkswagenem.

Auto przejechało kilkaset metrów i zatrzymało się na jednej z opolskich ulic. Na ten moment czekali czujni mężczyźni. Wykorzystując odpowiednią chwilę podbiegli do volkswagena i wyciągnęli klucz ze stacyjki i powiadomili policjantów o miejscu obywatelskiej interwencji. W ciągu następnych minut kierujący i kluczyki jego auta zostali przekazani funkcjonariuszom.

Szybko potwierdziły się przypuszczenia czujnych mężczyzn. Policyjne badanie stanu trzeźwości kierującego volkswagenem mieszkańca powiatu kraśnickiego wykazało, że miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

30–latek ma teraz olbrzymie kłopoty, bo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o trzeźwą, rozsądną jazdę. Kierującym na „podwójnym gazie" pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.Ogłoszenia

Skupujemy wszystko co ma wartość za...

Skupujemy wszystko co ma wartość jak również...

Kredyt Bankowy na oświadczenie do 40...

O PRODUKCIE: Opracowany i dostosowany do Ciebie ! -...

Domek gmina Józefów nad Wisła

Miejscowość Bór, malownicze miejsce przy lesie....

Opiekun/ka osób starszych w Niemczech

Chcesz zarabiać od 1300-1700 Euro miesięcznie?...

4 ha. ziemi uprawnej

4 ha. ziemi uprawnej, Książ, pow.opolskiTel. 696 319...

Sprzedam działke rolno-budowlaną w...

Sprzedam działkę rolno-budowlaną w miejscowości...