Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Pijany kierowca wpadł zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Dzięki obywatelskiej postawie wracających z pracy mężczyzn, wpadł 30-letni nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna kierował samochodem z niemal 2 promilami alkoholu, a widząc dziwny tor jazdy volkswagena świadkowie zawiadomili policję. Wczoraj rano czworo znajomych ze zdziwieniem i zaniepokojeniem obserwowało wyczyny dwóch mężczyzn, którzy na stacji benzynowej w Opolu Lubelskim nieudolnie usiłowali napompować koło w volkswagenie. Kiedy po nieudanych zabiegach mężczyźni wsiedli do auta i odjechali, obserwujący ich powiadomili o swoich podejrzeniach policję i pojechali za volkswagenem.

Auto przejechało kilkaset metrów i zatrzymało się na jednej z opolskich ulic. Na ten moment czekali czujni mężczyźni. Wykorzystując odpowiednią chwilę podbiegli do volkswagena i wyciągnęli klucz ze stacyjki i powiadomili policjantów o miejscu obywatelskiej interwencji. W ciągu następnych minut kierujący i kluczyki jego auta zostali przekazani funkcjonariuszom.

Szybko potwierdziły się przypuszczenia czujnych mężczyzn. Policyjne badanie stanu trzeźwości kierującego volkswagenem mieszkańca powiatu kraśnickiego wykazało, że miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

30–latek ma teraz olbrzymie kłopoty, bo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o trzeźwą, rozsądną jazdę. Kierującym na „podwójnym gazie" pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.Ogłoszenia

Tłumacz języka angielskiego lub...

Agencja Pracy Netkadra poszukuje dla swojego klienta...

Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej

Agencja Pracy Tymczasowej Netkadra (nr 13630)...

Fullstack PHP Developer

Poszukuję osoby na stanowisko fullstack developera...

Pilnie! Przeszkoleni pracownicy z...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...

Uwaga! Pracownicy z Ukrainy,...

Jeżeli brakuje Ci pracowników z Polski, Ukrainy lub...

Mieszkanie w Opolu Lubelskim

Do sprzedaży 3 pokojowe mieszkanie własnościowe...