Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Pijany kierowca wpadł zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Dzięki obywatelskiej postawie wracających z pracy mężczyzn, wpadł 30-letni nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna kierował samochodem z niemal 2 promilami alkoholu, a widząc dziwny tor jazdy volkswagena świadkowie zawiadomili policję. Wczoraj rano czworo znajomych ze zdziwieniem i zaniepokojeniem obserwowało wyczyny dwóch mężczyzn, którzy na stacji benzynowej w Opolu Lubelskim nieudolnie usiłowali napompować koło w volkswagenie. Kiedy po nieudanych zabiegach mężczyźni wsiedli do auta i odjechali, obserwujący ich powiadomili o swoich podejrzeniach policję i pojechali za volkswagenem.

Auto przejechało kilkaset metrów i zatrzymało się na jednej z opolskich ulic. Na ten moment czekali czujni mężczyźni. Wykorzystując odpowiednią chwilę podbiegli do volkswagena i wyciągnęli klucz ze stacyjki i powiadomili policjantów o miejscu obywatelskiej interwencji. W ciągu następnych minut kierujący i kluczyki jego auta zostali przekazani funkcjonariuszom.

Szybko potwierdziły się przypuszczenia czujnych mężczyzn. Policyjne badanie stanu trzeźwości kierującego volkswagenem mieszkańca powiatu kraśnickiego wykazało, że miał w organizmie niemal dwa promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

30–latek ma teraz olbrzymie kłopoty, bo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o trzeźwą, rozsądną jazdę. Kierującym na „podwójnym gazie" pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.Ogłoszenia

Sprzedam ciagnik

Sprzedam ciagnik McCormick rok pr.1963 zadbany caly...

kierowca C+E

Zatrudnimy Kierowców C+E na kraj i międzynarodówkę....

skup zboża, kukrydzy, łubinu, grochu

Kupie zboża paszowe i konsumpcyjne, pszenicę,...

KUPIE ODZNAKI,ODZNACZENIA,MEDALE...

Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale,...

KUPIE WSZYSTKO CO STARE I WOJSKOWE...

Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale,...

KUPIE SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE...

Kupię stare wojskowe odznaki, odznaczenia, medale,...