Policjanci o ostrożności na drodze i bezpiecznym internecie. Fotograf: KPP w Opolu Lubelskim

Policjanci o ostrożności na drodze i bezpiecznym internecie

Policjanci odwiedzili uczniów opolskiego liceum oraz komaszyckiej podstawówki. Funkcjonariusze rozmawiali z młodymi ludźmi o skutkach nieostrożnego korzystania z dróg i zasadach bezpiecznego posługiwania się internetem. Podczas spotkania stróże prawa tłumaczyli licealistom, z których większość jest posiadaczem prawa jazdy, czym jest mądre i odpowiedzialne podróżowanie autem. Dużo uwagi poświęcono także zasadom etyki oraz dobrych praktyk na drodze. Mundurowi tłumaczyli do czego może prowadzić brawurowa jazda oraz wyjaśniali czym różni się wypadek od kolizji drogowej.

Młodzi ludzie - choć w większości byli już posiadaczami praw jazdy – nie zdawali sobie sprawy z wejścia w życie najnowszych zmian w przepisach. Młodzież obejrzała również przygotowany przez policjantów film: „Śmierć czai się na drodze". Po jej zakończeniu uczniowie przyznali, że ostrożna, bezpieczna i trzeźwa jazda samochodem pozwala uniknąć zagrożeń i ich samemu nie powodować.

Uczniowie komaszyckiej szkoły mieli możliwość poradzić się mundurowych odnośnie bezpiecznego korzystania z sieci internetowej, dozwolonych i zakazanych prawem praktyk oraz konsekwencji niezgodnych z prawem zachowań. Funkcjonariusze objaśniali, że zarówno w wirtualnym jak i realnym świecie obowiązują te same przepisy prawa, których musimy przestrzegać by nasze życie było bezpieczne.Ogłoszenia

Skupujemy wszystko co ma wartość za...

Skupujemy wszystko co ma wartość jak również...

Kredyt Bankowy na oświadczenie do 40...

O PRODUKCIE: Opracowany i dostosowany do Ciebie ! -...

Domek gmina Józefów nad Wisła

Miejscowość Bór, malownicze miejsce przy lesie....

Opiekun/ka osób starszych w Niemczech

Chcesz zarabiać od 1300-1700 Euro miesięcznie?...

4 ha. ziemi uprawnej

4 ha. ziemi uprawnej, Książ, pow.opolskiTel. 696 319...

Sprzedam działke rolno-budowlaną w...

Sprzedam działkę rolno-budowlaną w miejscowości...