Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Wiózł dzieci do kościoła. Miał ponad dwa promie

Za przekroczenie prędkości i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 53-letni mieszkaniec z gminy Łaziska. Mężczyzna pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że wiózł dzieci do kościoła. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile.W piątek przed godziną 18:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opolskiej komendy sprawując nadzór nad prędkością na drodze wojewódzkiej nr 825 w Piotrawinie, zatrzymali do kontroli kierującego samochodem Renault, który przekroczył dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym.

Kierujący 53-latek nie zważając również na to, że przewoził czworo swoich dzieci, kierował będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Kierujący tłumaczył swój pospiech na drodze potrzebą zawiezienia dzieci do kościoła. Nie chciał, aby dzieci spóźniły się na mszę wieczorną. Tłumaczenie mężczyzny nie pomogło i musiał pożegnać się z prawem jazdy.

Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie prędkości.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich i samych siebie. Dlatego też nie bójmy się reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.Ogłoszenia

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia mienia komunikacyjne podróżne rolnicze...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Sortowacz odpadów foliowych

Firma Stella Pack S. A. poszukuje osób do pracy w...

Pracownik Produkcji

Pomocnik operatora CNC - Pracownik Produkcji Oferta...

Mieszanka zbożowa

Mam do sprzedania 1500 kg mieszanki zbożowej.

Posadzki Mixokretem

zapraszam do skorzystania z Usług i. posiadamy...