Policja. Fotograf: KWP w Lublinie

Z promilem bez prawa jazdy

Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Był nim 26-letni mieszkaniec gminy Chodel, który wsiadł za kierownice mając prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma też uprawnień do kierowania.Rano policjanci z opolskiej drogówki zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw w Przytykach samochód Ford Mondeo, którego tor jazdy od razu zwrócił ich uwagę. Kierujący tym pojazdem za wszelką cenę starał się jechać środkiem jezdni. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli.

Krótka rozmowa z kierującym, wystarczyła aby można było się zorientować co miało wpływ na tor jazdy 26-latka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma również uprawnień do kierowania.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.