Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów. Fot. KPP w Opolu Lubelskim.

Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów (zdjęcia)

Spowodował kolizję drogową a uciekając z miejsca zdarzenia staranował bramę wjazdową żłobka. Sprawcą zdarzenia okazał się 25-letni mieszkaniec z gminy Konopnica. Powodem ucieczki był stan nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Dzisiejszego poranka dyżurny Policji został powiadomiony o zderzeniu dwóch mercedesów na drodze wojewódzkiej nr 824 w Jaworcach. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego kierujący osobowym mercedesem 25-latek po wyprzedzeniu dostawczego mercedesa, zajechał mu drogę i gwałtownie zahamował. Jego auto stanęło w poprzek jezdni. W wyniku tego manewru doszło do kolizji z busem.

25-latek nie zwracając na to uwagi, z piskiem odjechał w kierunku Opola Lubelskiego. Po przejechaniu kilku kilometrów w Karczmiskach, na łuku zjechał z drogi taranując bramę wjazdową do Żłobka. Brawurowa jazda 25-latka zakończyła się w miejscowości Wola Rudzka, gdzie został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Okazało się, że 25-latek miał już dwukrotnie zatrzymywane prawo jazdy za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy po raz trzeci. Odpowie również za spowodowanie kolizji i kierowania pojazdem bez dokumentów. 


Galeria zdjęć: