Dachowanie pojazdu w Machowie. Troje dzieci trafiło do szpitala. Kierowca miał ponad 2 promile. Fotograf: KPP w Opolu Lubelskim

Dachowanie pojazdu w Machowie. Troje dzieci trafiło do szpitala. Kierowca miał ponad 2 promile

Renault, którym kierował 41-letni mężczyzna, dachowało i wpadło do sadu. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło troje dzieci. Kierowca auta miał ponad 2 promile alkoholu.Do wypadku doszło w sobotę około godz. 18:30 w miejscowości Machów w gminie Wilków.

Z ustaleń będących na miejscu policjantów wynika, że kierujący, 41-letni mieszkaniec gminy Wilków, straciła panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do dachowania. W wyniku zdarzenia poszkodowana została trójka dzieci w wieku 8, 9 i 10 lat, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Jak się okazało mężczyzna przewoził dzieci niezgodnie z przepisami, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto, na jego zachowanie na drodze miał wpływ alkohol. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce stanie przed sądem. Natomiast dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.