Podczas sprzątania poraził ją prąd. Fotograf: KPP w Opolu Lubelskim

Podczas sprzątania poraził ją prąd

Policjanci z opolskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku w pracy, do którego doszło wczoraj na terenie będącej w remoncie placówki szkolnej. 35-latkę podczas sprzątania poraził prąd. Kobieta z obrażeniami dłoni trafiła do szpitala.Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na terenie jednej z placówek szkolnych w Poniatowej.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że budynek jest w trakcie remontu. Pracownica szkoły miała posprzątać pomieszczenia kuchni wraz z magazynem. Myjąc podłogę 35-latka z gminy Poniatowa polewała posadzkę wodą. Widząc leżący na podłodze przedłużacz chciała go przesunąć. Kobieta została porażona prądem w momencie, gdy chwyciła dłonią za przewód. Na krzyk 35-latki natychmiast zareagowały koleżanki z pracy i pracownicy firmy budowlanej, którzy odłączyli przedłużacz od źródła zasilania. Kobieta z obrażeniami dłoni trafiła do szpitala.

Opolscy policjanci ustalają przyczynę i dokładne okoliczności tego wypadku. Ustawodawca wskazuje, że za naruszenie obowiązujących przepisów BHP grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.