Wypadek w Polanówce. Fotograf: Policja
Utratą prawa jazdy zakończyła podroż 49-latki, która spowodowała wypadek w Polanówce. Kobieta..." />

Wypadek w Polanówce: Mazda zderzyła się z oplem (FOTO)

Utratą prawa jazdy zakończyła podroż 49-latki, która spowodowała wypadek w Polanówce. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu.


Opolska policja wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałek 5 sierpnia w Polanówce. Na skrzyżowaniu zderzyły się dwa samochody osobowe kierowane przez mieszkańców gminy Wilków. Mazda i opel.
 
Gdy strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim dojechali na miejscu była już karetka pogotowia i jednostka OSP w Wólce Polanowskiej.
 
- Strażacy ewakuowali osoby poszkodowane z pojazdów i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi kpt Rafał Dobarczyński, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.
 
Z policyjnych ustaleń wynika, że 33-latek kierujący oplem znajdował się na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Będąc już na skrzyżowaniu zaczął skręcać w lewo w kierunku wsi Dobre.
 
- W trakcie wykonywanego manewru z prawej strony uderzyła w niego mazda kierowana przez 49-latkę – informuje asp.szt. Marcin Gentelman z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.
 
W wyniku zderzenia samochodów poszkodowane zostały trzy osoby. To kierująca mazdą oraz pasażerka opla i jej 8-miesięczne dziecko. Cała trójka została przewieziona do szpitala.
- Obrażenia, jakich doznali nie są poważne, nie zagrażają życiu – dodaje Gentelman.
 
Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci nie mieli wątpliwości, że 49-letnia mieszkanka gminy Wilków dopuściła się rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego. Dlatego też zatrzymali jej prawo jazdy.

Galeria zdjęć: