Joanna Kowalska, wójt gminy Wilków. Fotograf: Marta Pietroń

Autobusy już są sprawne

Stan autobusów dowożących dzieci do szkoły w gminie Wilków pozostawiał wiele do życzenia. Problem poruszyli na sesji zaniepokojeni mieszkańcy.O autobusy dowożące dzieci do szkoły dociekał sołtys wsi Dobre.

Chciałem się spytać o stan techniczny autobusów, które wożą nasze dzieci. Czy zostało coś poprawione? Sam widziałem jak jechał autobus do Dobrego. Niektóre stare ciągniki są lepiej oświetlone niż ten autobus. Tam nie było nic, on sobie skręcał jak tylko chciał, bez żadnego oświetlenia. Czy to zostało jakoś skontrolowane?

– dopytywał na sesji Rady Gminy Wilków, Piotr Piłat.

Za dowóz i odbiór dzieci ze szkół odpowiedzialne są Lubelskie Linie Autobusowe, które do tego celu przeznaczyły trzy autobusy. Jak zapewniała włodarz gminy, autobusy nie stwarzają już zagrożenia dla podróżujących nimi dzieci.

Samochody zostały skontrolowane i z tego co wiem, chyba drugiego dnia zostały wymienione

- tłumaczyła Joanna Kowalska, wójt gminy Wilków, którą dopytaliśmy o szczegóły.

Policja sprawdziła ten autobus przypadkiem, bo w innej sprawie chciała rozmawiać z kierowcą. Z tego co się orientuję dwa pojazdy zostały wymienione, a jeden został. Prosiłam dyrektorów szkół o wnikliwą ocenę sprawności tych autobusów

- przyznała w rozmowie z nami Kowalska.

Każdy ma prawo zgłosić podejrzenie o niesprawności autobusów. W takiej sytuacji najlepiej zadzwonić na numer 997.

Chciałbym też powiedzieć jako rodzic na przyszłość, że jak jedzie autobus szkolny i coś nie działa, to trzeba dzwonić na policję. Tu nie ma sentymentów. My nie wiemy, czy to lampa się spaliła. Być może to tylko lampa, a być może jakaś awaria

- radził innym rodzicom Marcin Markowski, sekretarz gminy Wilków.