Marcin Pastwa, radny Rady Powiatu w Opolu Lubelskim.
Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu Lubelskim na nowego..." />

Z pracownika na kierownika

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu Lubelskim na nowego kierownika. Pawła Karczmarczyka zastąpił pochodzący z Kolczyna Marcin Pastwa.


Zmiana na stanowisku szefa Agencji stała się konieczna po tym, jak jej dotychczasowy kierownik Paweł Karczmarczyk został wybrany na burmistrza Poniatowej. Karczmarczyk odszedł 21 listopada, a dzień później na stanowisko kierownika powołany został główny specjalista ARiMR, Marcin Pastwa.
 
Jak zapewnia, nad przyjęciem propozycji nie zastanawiał się długo, bo jego zdaniem jest to kolejny etap kariery i rozwoju. A skoro pojawiła się taka możliwość to grzechem byłoby z niej nie skorzystać.
- Agencję znam od podszewki, pracuję w niej od 14 lat – mówi Marcin Pastwa, nowy kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Opolu Lubelskim, który jak zapewnia pracował praktycznie w każdym wydziale, za wyjątkiem identyfikacji i rejestracji zwierząt.
 
O jego awansie mówi się, że to awans polityczny. Pastwa miał dostać kierowniczy stołek w zamian za udzielone poparcie PiS podczas wyboru nowych władz powiatu opolskiego. Radni, którzy wywalczyli mandaty z listy partii rządzącej nie mieli wystarczającej większości, aby samodzielnie rządzić. Musieli szukać cichego koalicjanta, którym mogła być jedynie Mała Ojczyzna. Marcin Pastwa wywalczył mandat radnego startując właśnie z listy Małej Ojczyzny.
 
- Nie wiem, dlaczego ludzie tak sądzą. Nie jest to nagroda za żadne poparcie PiS w powiecie. Myślę, że odpowiednia osoba, w odpowiednim miejscu – ucina spekulacje nowy kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Opolu Lubelskim.