Katarzyna Socha, zastępca wójta gminy Karczmiska. Fotograf: AC
Wójt gminy Karczmiska powołał zastępcę. Prawą ręką Janusza Goliszka została ponownie kobieta...." />

Karczmiska: Katarzyna Socha zastępcą wójta

Wójt gminy Karczmiska powołał zastępcę. Prawą ręką Janusza Goliszka została ponownie kobieta. Tym razem wybrana została urzędniczka Urzędu Gminy w Karczmiskach.


Fakt powołania zastępcy wójta gminy Karczmiska wywołał nie lada sensację. Ta informacja zbiegła się z inną, równie ważną dla gminy Karczmiska wiadomością. A mianowicie taką, że z funkcji skarbnika gminy zrezygnowała Agnieszka Ciszewska.
 
Próbowaliśmy dodzwonić się do Janusza Goliszka. Niestety, włączała się poczta głosowa. Jak się okazuje wójt gminy Karczmiska przebywa na zwolnieniu lekarskim. Zadzwoniliśmy do sekretarza gminy.
 
- To fakt, ustnie zostało zakomunikowane przez wójta, że powołuje na zastępcę panią Katarzynę Sochę, ale nie miałem w ręku jeszcze zarządzenia, więc nie chciałbym się wypowiadać na ten temat – usłyszeliśmy w poniedziałek rano od Edwarda Rudnickiego, sekretarza gminy Karczmiska.
 
Zastępca wójta formalnie powołany został w piątek. - Sytuacja była nagła. Powołana zostałam w związku ze stanem zdrowia pana wójta, na czas jego absencji. Jest chory, przebywa na zwolnieniu lekarskim – mówi Katarzyna Socha, zastępca wójta gminy Karczmiska.
 
Przyznaje, że nie miała czasu na zastanawianie się. - Była to szybka decyzja. W czwartek po południu dowiedziałam się o takiej decyzji pana wójta, w piątek została powołana. Mam nadzieję, że podołam tym obowiązkom, że wszystko będzie dobrze – dodaje.
 
Socha pracuje w Urzędzie Gminy w Karczmiskach od 13 lat. Do tej pory była kierownikiem referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Wcześniej pracowała w wydziale finansowym, była księgową podatkową. Pracowała też na stanowisku głównej księgowej w Domu Kultury w Karczmiskach.
 
Skarbnik gminy o powodach złożenia wypowiedzenia nie chciała rozmawiać. - Człowiek ma prawo do podejmowania różnych decyzji związanych z pracą zawodową. Moja decyzja jest taka. Chciałabym to zachować dla siebie – mówi Agnieszka Cieszewska, która gminnymi finansami kierować będzie do końca marca.