Janusz Gąsior pokieruje opolską oświatą.
Janusz Gąsior, były wicestarosta opolski będzie nowym szefem gminnej jednostki koordynującej..." />

Opole Lubelskie: Janusz Gąsior pokieruje oświatą

Janusz Gąsior, były wicestarosta opolski będzie nowym szefem gminnej jednostki koordynującej pracę szkół. Wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Opolu Lubelskim.


Do konkursu przystąpiły trzy osoby. Janusz Gąsior – były wicestarosta opolski, a obecnie kierownik w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Małgorzata Kozak – była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim i radna powiatowa Iwona Giza, która na czas pełnienia mandatu wzięła bezpłatny urlop w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim, gdzie pełniła funkcję sekretarza powiatu.
 
Cała trójka spełniała warunki formalne i została zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Miała ona miejsce w miniony czwartek. Kandydatów na dyrektora oceniała trzyosobowa komisja. Zasiadali w niej Waldemar Gogół - zastępca burmistrz Opola Lubelskiego, Dorota Bełżek – skarbnik gminy, Bożena Wojdat – inspektor ds. kadr Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim. Wszyscy kandydaci stawili się.
 
Jak zapewnia przewodniczący komisji konkursowej, podczas rozmowy kandydaci zaprezentowali się bardzo korzystnie.
 
- Wszystkie osoby wykazały się stosowną wiedzą z zakresu oświaty, umiejętnościami zarządzania zasobami ludzkimi i predyspozycjami do objęcia proponowanego stanowiska. Komisja najwyżej oceniła pana Janusza Gąsiora i to właśnie jego osobę komisja rekomenduje do zatrudnienia na stanowisku dyrektora ZEAS – informuje Waldemar Gogół, zastępca burmistrza Opola Lubelskiego.
 
Ale ostatnie słowo należy do burmistrza. Niespodzianek nie powinno być tu żadnych. Sławomir Plis, gdy był dyrektorem LODR w Końskowoli, zatrudnił Gąsiora. Pytany w środę o to, kiedy poznamy nazwisko dyrektora ZEAS stwierdził, że wszystko zależy od komisji konkursowej i przebiegu rozmów kwalifikacyjnych.
- Możliwe jednak, że nastąpi to do końca stycznia – zapowiedział Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego.
Janusz Gąsior na stanowisku dyrektora zastąpi Grażynę Szychowską, która z końcem stycznia przechodzi na emeryturę.