Henryk Dudziak składa ślubowanie na szóstej sesji Rady Powiatu w Opolu Lubelskim.
Rada Powiatu w Opolu Lubelskim może pracować już w pełnym, 19-osobowym składzie. W środę do..." />

Powiat opolski: Radny Dudziak już po ślubowaniu

Rada Powiatu w Opolu Lubelskim może pracować już w pełnym, 19-osobowym składzie. W środę do grona radnych dołączył Henryk Dudziak (PiS).


Dudziak zajął zwolnione miejsce przez Waldemara Gogoła, który w związku z powołaniem na stanowisko zastępcy burmistrza Opola Lubelskiego zrzekł się mandatu radnego.
 
Dziś na szóstej sesji Rady Powiatu w Opolu Lubelskim, nowy radny złożył ślubowanie. Chwilę później został powołany do pracy w dwóch komisjach stałych, w których zastąpi Gogoła. Henryk Dudziak zasiadać będzie w komisji skarg, wniosków i petycji oraz komisji rewizyjnej.
 
Na pierwszej swojej sesji nowy radny głosu nie zabierał. Sprawił za to kolegom i koleżankom z rady słodki upominek - cukierki.
 
Henryk Dudziak w wyborach do Rady Powiatu w Opolu Lubelskim startował z listy PiS. W okręgu nr 1 obejmującym gminę Opole Lubelskie zdobył 380 głosów. Ma 77 lat i jest najstarszym radnym tej kadencji. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Na co dzień mieszka w Wandalinie. Radnym powiatowym został po raz trzeci. Mandat radnego pełnił w pierwszej i drugiej kadencji (1998 – 2006).