Zmiana na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej w Poniatowej. Fotograf: AC
Ewa Baranowska nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Poniatowej. Z zawodu farmaceutka, w..." />

Zmiana warty w Radzie Miejskiej w Poniatowej

Ewa Baranowska nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Poniatowej. Z zawodu farmaceutka, w samorządzie debiutuje.


Zmiana w Radzie Miejskiej w Poniatowe dokonała się w piątek i była efektem rezygnacji, jaką złożyła Aneta Poniatowska z mandatu radnej, a tym samym z pełnienia funkcji przewodniczącej rady.
Do momentu wyboru nowego przewodniczącego sesję prowadził wiceprzewodniczący rady, Seweryn Świątek, który ma nadzieję, że będą to ostatnie wybory przewodniczącego w tej kadencji.
 
Nowy przewodniczący wybrany został w głosowaniu tajnym. Zgłoszona została tylko jedna kandydatura, radnej Ewy Baranowskiej (PiS). Za jej wyborem na to stanowisko opowiedziało się jedenastu radnych, dwóch było przeciwko.
 
- Ze swej strony chciałabym obiecać, że wszystko zrobię, aby ta współpraca układała się jak najlepiej i w miarę swoich możliwości chciałabym, żeby to zaowocowało dobrymi efektami w tych naszych podjętych decyzjach – deklarowała Ewa Baranowska, nowa przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej, która po wyborze dziękowała radnym za okazane zaufanie.
 
Komisarz wyborczy w Lublinie wydał już postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnej Anety Poniatowskiej w związku z objęciem stanowiska zastępcy burmistrza Poniatowej. Władze gminy czekają teraz aż wojewoda zarządzi przeprowadzenie wyborów uzupełniających w obwodzie nr 7 w którym mandat wywalczyła Poniatowska. Do piątku termin wyborów był jeszcze nieznany.
 
- Ze swojego krótkiego doświadczenia wiem, że funkcja przewodniczącej rady jest to dosyć absorbujące zajęcie i wymagające poświecenia sprawom gminy dosyć dużo czasu. Pani Ewa jest osobą dosyć operatywną, z charakterem i myślę, że doskonale da sobie radę w nowej roli – mówi Aneta Poniatowska, była przewodnicząca Rady Miejskiej w Poniatowej.

Galeria zdjęć: