Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje. Radny powiatowy Paweł Grabek wygrał konkurs..." />

Chodel: Radny Grabek rządzić będzie w komunalnej

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje. Radny powiatowy Paweł Grabek wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chodlu. Był lepszy od dyrektora, który kierował takim zakładem przez wiele lat.


Nowy dyrektor do listopada 2018 r. był etatowym członkiem zarządu powiatu. Aktualnie Grabek jest tylko zwykłym radnym. Od przegranych przez PSL wyborów w powiecie, nie pracował. Zajmował się prowadzeniem gospodarstwa rolnego.
 
W wyścigu o fotel dyrektora ZGK w Chodlu pokonał trzech innych kandydatów. Jeden z nich odpadł z przyczyn formalnych. Nie dostarczył wszystkich wymaganych dokumentów. Do finału zakwalifikował się Paweł Grabek i Tomasz Bełcik, wieloletni dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Opolu Lubelskim.
 
O wyborze Grabka zadecydował jeden punkt, który przyznała komisja konkursowa. Czy radny poradzi sobie na nowym stanowisku, czas pokaże. W zakres jego obowiązków będzie wchodziła nie tylko współpraca z wójtem, ale także zarządzanie zespołem ludzi i organizacja pracy całego zakładu. Jak udało nam się dowiedzieć nowy szef chodelskiej gospodarki komunalnej będzie zarabiał 3200 netto.