Iwona Dudziak.
Zmiana sterów w pośredniaku. 17 maja starosta powołał Iwonę Dudziak na pełniącą obowiązki..." />

Opole: Zmiana sterów w urzędzie pracy

Zmiana sterów w pośredniaku. 17 maja starosta powołał Iwonę Dudziak na pełniącą obowiązki dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu Lubelskim.


- Muszę mieć pełne zaufanie do osoby kierującej jednostką. Dyrektor Czarnowski jest na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, od trzech miesięcy. Pani Iwona Dudziak będzie pełniła obowiązki do czasu rozstrzygnięcia konkursu – zapowiada Dariusz Piotrowski, starosta opolski, który już w lutym wszczął procedurę związaną z odwołaniem Dariusza Czarnowskiego ze stanowiska dyrektora PUP w Opolu Lubelskim. Powiatowa Rada Rynku Pracy negatywnie zaopiniowała wniosek starosty.
 
 
Iwona Dudziak, nowa szefowa opolskiego pośredniaka pochodzi z Puszna Godowskiego, ma 38 lat i wykształcenie wyższe ekonomiczne. Związana jest z Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu Lubelskim od dziewięciu lat. Zaczynała, jako stażystka, następnie pracowała na stanowisku pośrednika pracy, do listopada ub.r.
 
- Najpierw normalnie zostałam przyjęta, potem przesunięta na umowę zastępstwo. I umowa rozwiązała się, gdy osoba którą zastępowałam zgłosiła, że nie wraca do pracy. Były to w listopadzie. Po dziewięciu latach zakończyłam pracę w urzędzie pracy – tłumaczy Iwona Dudziak, p.o. dyrektora PUP w Opolu Lubelskim.
Do maja nie pracowała. Teraz będzie kierowała trzydziestoosobowym zespołem ludzi.
 
- Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej niż dotychczas. Będę starała się poprawić relację między pracownikami – zapowiada Iwona Dudziak. Dariusz Czarnowski kierował PUP w Opolu Lubelskim przez ostatnie 20 lat. Związany jest z PSL i poprzednią ekipą rządzącą powiatem.