Zenon Rodzik.
Zenon Rodzik nie jest już szefem lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po tym..." />

Rodzik stracił władzę w PSL

Zenon Rodzik nie jest już szefem lokalnych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po tym jak wygrał konkurs na stanowisko sekretarza musiał rozstać się z partią.


Były starosta opolski przestał być już bezrobotnym. Po siedmiu miesiącach przerwy Zenon Rodzik wraca do samorządu. Teraz będzie rządził w swojej rodzinnej gminie.
 
Zenon Rodzik od tygodnia jest urzędnikiem Urzędu Gminy w Karczmiskach. 14 czerwca rozpoczął pracę na stanowisku sekretarza gminy Karczmiska. Zastąpił Edwarda Rudnickiego, który niedawno przeszedł na emeryturę.
Rodzik nie miał żadnej konkurencji. Tylko on ubiegał się o tę posadę. Egzaminowała go trzyosobowa komisja. W jej składzie zasiadali skarbnik gminy i kierownicy Urzędu Stanu Cywilnego oraz referatu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Jak czytamy w uzasadnieniu wyboru, podczas rozmowy kwalifikacyjnej były starosta opolski wykazał się dużą wiedzą i znajomością zagadnień z zakresu funkcjonowania gminy oraz komunikatywnością.
 
- Umowa zawarta została 12 czerwca, ze skutkiem od 14 czerwca. Wynagrodzenie pana Rodzika ustalone zostało w wysokości 6600 zł brutto – usłyszeliśmy w minioną środę od Tatiany Łabęckiej – Jaroszuk, zastępcy wójta gminy Karczmiska.
 
Na tę kwotę składa się wynagrodzenie zasadnicze – 4,5 tys.zł, dodatek za wysługę lat – 900 zł i dodatek funkcyjny w wysokości 1200 zł. Zgodnie z Ustawą o pracownikach samorządowych sekretarz ma być apolityczny.
 
Rodzik, aby objąć stanowisko sekretarza gminy, musiał pożegnać się ze Stronnictwem Ludowym, którego był wieloletnim członkiem. A co się z tym wiąże musiał również zrezygnować z piastowanych w partii funkcji. Jak informuje on sam, z końcem maja zawiesił członkostwo w PSL.