Adam Rędzia, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Józefowie nad Wisłą.
Wybór nowego dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Józefowie nad Wisłą nie zaskakuje, ale..." />

Józefów nad Wisłą: Rędzia dyrektorem opieki społecznej

Wybór nowego dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Józefowie nad Wisłą nie zaskakuje, ale budzi niezadowolenie niektórych radnych i mieszkańców.


11 czerwca został ogłoszony wynik konkursu na stanowisko dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Józefowie nad Wisłą. Nowym dyrektorem został Adam Rędzia, w poprzedniej kadencji przewodniczący Rady Miejskiej, a obecnie pracownik OPS. Ten wybór budzi kontrowersje wśród mieszkańców Józefowa i podopiecznych Rędzi, którzy uważają, że to po prostu zły wybór, spowodowany tylko bliską współpracą z obecnym burmistrzem Grzegorzem Kapicą.
 
- Można było się spodziewać takiego obrotu sytuacji. Szkoda, że tak się stało. Uważam, że ten człowiek nie powinien być dyrektorem ośrodka, ponieważ moim zdaniem nie wywiązywał się ze swoich obowiązków wobec podopiecznych - komentuje radny Stefan Socha z Józefowa.
 
Z uzasadnienia tego wyboru dowiadujemy się, że zadecydowały o nim stosowne dokumenty złożone przez kandydata. Dużym plusem była też rozmowa kwalifikacyjna i doświadczenie zawodowe. W wyścigu o fotel dyrektora Adam Rędzia pokonał jednego zakwalifikowanego kandydata.
 
Do jego nowych obowiązków będzie należało m.in. kierowanie i organizacja pracy ośrodka, reprezentowanie placówki na zewnątrz, dokonywanie czynności prawnych na mocy pełnomocnictw, zarządzanie powierzoną częścią majątku gminnego, nadzór nad prowadzoną w OPS gospodarką finansową, a także współdziałanie z organizacjami, instytucjami i podmiotami działającymi w pomocy społecznej. Nowy dyrektor jest zobowiązany pracować osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Jest to praca zarówno w biurze, jak i w terenie. Nie udało nam się uzyskać komentarza nowego dyrektora, który był zbyt zajęty na rozmowę z naszą gazetą.