Piotr Stojak, przewodniczący Rady Miejskiej w Józefowie nad Wisłą.
Starosta opolski pozbywa się kolejnych pracowników. Wilczy bilet chce wręczyć dwóm radnym z..." />

Powiat opolski: Radni do odstrzału

Starosta opolski pozbywa się kolejnych pracowników. Wilczy bilet chce wręczyć dwóm radnym z PSL.


Po Annie Stefanek, zwolnionej naczelniczce wydziału rolnictwa i Mirosławie Nadziei, inspektorowi tegoż wydziału przyszła kolej na Romana Lipniewskiego, Piotra Stojaka i Cezarego Kocona.
 
Lipniewski jest emerytowanym wojskowym. Do wojskowej emerytury dorabiał sobie pracując od kilkunastu lat w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim w wydziale organizacyjnymi i zarządzania kryzysowego. Zatrudniony jest na stanowisku inspektora. Odpowiadał m.in. na sprawy obronności.
 
Piotr Stojak pracuje, jako kierowca w starostwie, a Cezary Kocon był inspektorem w wydziale komunikacji.
 
- W przypadku pana Stojaka i Lipniewskiego chcę rozwiązać umowę o pracę w związku z planowaną likwidacją zajmowanych przez nich stanowisk pracy. Pan Roman Lipniewski ma już wiek emerytalny, podobnie jak pan Cezary Kocon, który z dniem 31 maja br. nie jest już pracownikiem. Natomiast pan Piotr Stojak otrzymał propozycję przeniesienia do Zarządu Dróg Powiatowych na stanowisko kierowcy, nie skorzystał z niej. W urzędzie nie widzę potrzeby utrzymywania dwóch kierowców na etatach – tłumaczy ostatnie ruchy kadrowe Dariusz Piotrowski, starosta opolski.
 
Lipniewski i Stojak są radnymi gminnymi. Ten pierwszy w Karczmiskach, drugi w Józefowie nad Wisłą. Aby ich zwolnić z pracy starosta musi najpierw wystąpić do rad gmin o zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z radnymi. Tak nakazują przepisy.