Pucz w gminie, radni i wójt w Krynicy

Gdy przeciwnicy praw miejskich spiskowali nad obaleniem radnych i wójta gminy Józefów nad Wisłą, ci ostatni pojechali do Krynicy Zdroju, aby tam za publiczne pieniądze szkolił ich ex wójt gminy Wilków. Niektórzy zabrali ze sobą małżonków.Po "wyczynie" rządzących, którzy pojechali w listopadzie do Krynicy, w Józefowie nad Wisłą znowu zawrzało. Rajcy na koniec kadencji szkolili się w temacie "Działalność Rady Gminy w praktyce funkcjonowania jednostki samorządowej" i "Oświadczenia majątkowe - podstawy prawne i prawidłowość wypełniania". Jak ustaliliśmy, w roli trenera w Krynicy wystąpił były wójt gminy Wilków, Grzegorz Teresiński, który obecnie prowadzi w Opolu Lubelskim firmę pod nazwą Ypsilon - Consulting Trade&PR. Samo szkolenie kosztowało 984 zł brutto, noclegi prawie 2,2 tys.zł.

Wójt nabrał wody w usta

Wójt gminy Józefów nad Wisłą nie chciał rozmawiać z nami na temat szkolenia.

- W sprawie wyjazdu do Krynicy wiem, że głos zabiera przewodniczący Rady Gminy pan Adam Rędzia i nie zamierzam nic dodawać. Wolą rady jest się kształcić zgodnie z planem, a moim zadaniem jest organizacja szkolenia w taki sposób, aby było efektywnie, bezpiecznie i roztropnie, co uważam za spełnione! - odpisał na nasze pytania Grzegorz Kapica, włodarz gminy Józefów nad Wisłą, który na szkolenie w Krynicy swojej małżonki nie zabrał.

Dopytywaliśmy wójta o to, dlaczego w trosce o racjonalne gospodarowanie środkami publicznymi nie zachęcał radnych, aby szkolenie zorganizować na miejscu. I poprosiliśmy, aby odniósł się do krążących opinii, że zafundował radnym wycieczkę integracyjną w dowód wdzięczności za poparcie, jakim obdarzają go radni w kluczowych sprawach. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Zachęcamy do głosowania w naszej ankiecie (patrz po prawej stronie lub na opolelubelskie.24wspolnota.pl) - Czy uważasz, że radni z Józefowa nad Wisła postąpili właściwie decydując się na wyjazd szkoleniowy do Krynicy?Ogłoszenia

Kupę grunty role gospodarstwo

Kupię ziemię orną w gminie Łaziska

Gospodarstwo rolne

Sprzedam gospodarstwo rolne o pow 0.93ha położone w...

Praca dla opiekunów/opiekunek osób...

Otwieramy nowy odział ul. Solna 3 Zamość 07.12.2017...

Działka rolna z plantacją malin

Sprzedam działkę rolną w gminie Karczmiska. Na 3 ha...

SPRZEDAM DZIŁKE ROLNO BUDOWLANĄ

Sprzedam nieruchomość wiejską o powierzchni 0.14 ha...

Sprzedam działke rolno-budowlaną w...

Sprzedam działkę rolno-budowlaną w miejscowości...