Życie Nicoli wycenione na 500 tys. zł

Powiat opolski: Mała Nicola Zygmunt z Kowali Drugiej od roku walczy z nowotworem pnia mózgu. Polscy lekarze nie są w stanie już nic więcej zrobić. Jedyna nadzieja dla czterolatki to wyjazd do Meksyku na bardzo kosztowne leczenie. - Dajcie szanse naszej córce, aby tak jak jej rówieśnicy mogła w przyszłości grać w klasy, nauczyć się jazdy na rowerze i przeczytać sama swoje ulubione bajki - błagają zrozpaczeni rodzice.Walkę dzielnej wojowniczki z Kowali z glejakiem i wsparcie, jakie otrzymuje od ludzi dobrej woli, opisujemy na naszych łamach od roku. Nicola, żeby mogła wygrać wojnę z chorobą nowotworową i cieszyć się życiem, musi wyjechać na drugi kontynent, do Ameryki Północnej. Nadzieję na życie dają jej lekarze z Meksyku, z Instituto de Oncologia Intervencionista w Monterrey. Czterolatka zakwalifikowała się właśnie do wyjazdu. Ale na samą wyprawę za ocean i leczenie potrzebuje 800 tys.zł. Dla rodziców to majątek.

"Moje życie runęło dwa razy"

Nicola w kwietniu skończy 4 latka. Choruje od roku. I właśnie rok temu jej rodzicom po raz pierwszy zawalił się świat.

- Lekarze, przekazując mi diagnozę, od razu powiedzieli, że guz jest nieoperowalny, a chemia da córce może 5% szans na przeżycie: "Proszę pani, prawda jest taka, że pani dziecko pożyje jeszcze 6 miesięcy". Gdy to usłyszałam, krzyczałam tak głośno, że ze strachu zamarł na chwilę cały szpital - opowiada ze łzami pani Marlena Nawrot, mama małej Nicoli.

(…)

Nicoli można pomóc na kilka sposobów:

1. Wrzucając pieniądze do puszek oznakowanych wizerunkiem Nicoli, rozstawionych w różnych punktach, głównie w powiecie opolskim, puławskim oraz w mieście Lublin, kilka powędrowała dalej w Polskę.

2. Można także dokonywać wpłat pieniężnych na konto fundacji.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” 

a) Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
tytułem: „1352 pomoc dla Nicoli Zygmunt”

b) wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Nicola
Bank BZ WBK
PL31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
swift code: WBKPPLPP
tittle: „1353 help for Nicola Zygmunt”

3. Nicolę można także wesprzeć rozliczając się z fiskusem i przekazując na jej leczenie 1% swojego podatku. W PIT należy wpisać numer KRS: 0000 249 753

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).