W Dzień Kobiet w Prawnie otwarta została nowa świetlica wiejska. Fot. Andrzej Sikora.

Wstęga przecięta, świetlica otwarta (zdjęcia)

W Dzień Kobiet w Prawnie otwarta została nowa świetlica wiejska. Była msza święta, występy artystyczne dzieci i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, a także tulipany. Kwiatami obsypywali panie burmistrz, sołtys i radni.- Do tej świetlicy przymierzaliśmy się już od pięciu lat - mówi Krzysztof Firlej, sołtys wsi Prawno. - To znaczy od czasu, kiedy zlikwidowano szkołę i ówczesny wójt Grzegorz Kapica zaproponował nam przejęcie obiektu. Nie byłem jeszcze wtedy sołtysem, pierwsze prace zainicjowała moja poprzedniczka Grażyna Kopycińska - wspomina.

- Do szkoły w Prawnie biegałem z sąsiedniej miejscowości Mariampol, przez całe osiem lat. Czuję, więc do tego miejsca ogromny sentyment. Troszkę się obawiałem, że budynek po zamknięciu szkoły popadnie w ruinę. Widzę jednak, że stało się inaczej. To naprawdę miłe, że znowu zatętni w nim życie – cieszy się Piotr Rączka, radny Rady Miejskiej w Józefowie nad Wisłą.

Władze gminy Józefów nad Wisłą podkreślają, że świetlica w Prawnie to wyraz troski samorządu o kulturę, język, tradycje.

- To troska o propagowanie naszego dziedzictwa pośród młodego pokolenia. Otwarcie się na tego rodzaju inicjatywy społeczności lokalnej jest dla nas od dawna sprawą priorytetową – zapewnia Grzegorz Kapica, burmistrz Józefowa nad Wisłą.

Najpierw na parterze powstał Środowiskowy Dom Opieki, a później społeczność wsi, przy wydatnej pomocy gminnego samorządu rozpoczęła prace nad przystosowaniem obiektu dla kulturalnych potrzeb.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Poszukiwani przewoźnicy krajowi, 24 t...

PODLASIE S.A. poszukuje do stałej współpracy w...

Prywatne pozyczki i rzetelna i szybka...

Jesli potrzebujesz gotówki, a banki czy tez inne...

Koszty paliwa, koszty budowlane,...

Koszty paliwa, koszty budowlane, transport, reklama....

M.D.Meble

M.D.Meble Serdecznie zapraszamy do salonu meblowego...

Sprzedam samochód vectra sedan....

Samochód jest zadbany, garażowany. Kolor bordo.

Honda HR_V 1,6B+GAZ(2028)

Fajne zwinę autko, bardzo oszczędne i niezawodne,...