Wystartowały matury. Fot. Agnieszka Ciekot.

Wystartowały matury (zdjęcia)

Opolscy maturzyści przystąpili do egzaminu dojrzałości. – Pisemny polski był w miarę łatwy – tak oceniła większość uczniów, z którymi rozmawialiśmy w piątek, czyli pierwszego dnia matur 2018.Na pisemnym egzaminie z języka polskiego pojawił się temat z „Lalki" Bolesława Prusa - "Tęsknota - siła niszcząca czy budująca życie człowieka? i wiersz Ernesta Brylla „Bądźmy dla siebie bliscy, bo nas rozdzielają".

Większość maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim wybrała „Lalkę".

- Uczniowie wolą pisać rozprawki niż analizę i interpretację wiersza, jakoś lepiej czują się w prozie niż w poezji – przyznaje Anita Wrona, dyrektor ZSZ w Opolu Lubelskim.

Choć zdarzały się i wyjątki.

- Czuję bardzo dużą ulgę po egzaminie pisemnym z języka polskiego. Nie było tak trudno, jak myślałam. Nie wybrałam rozprawki, ale analizę wiersza Brylla, z tego stresu to tytuł wyparował mi z głowy. Test spodziewałam się, że będzie trudniejszy, ale dobrze poszło – mówiła tuż po wyjściu z sali Joanna Krzyżanowska z Technikum Gastronomicznego w Opolu Lub., która jako pierwsza zakończyła egzamin z języka polskiego. - Najbardziej boję się matematyki. Zdaję jeszcze język angielski i rozszerzoną geografię - dodaje.

W ZSZ w Opolu Lubelskim do matury przystąpiła połowa uczniów z trzech klas technikum. Nie stawili się absolwenci z Liceum dla Dorosłych, którzy zadeklarowali, że będą zdawać maturę. Zdaniem nauczycieli od zdawania matury odstrasza uczniów królowa nauk, czyli matematyka.

W poniedziałek maturzyści zmierzą się z egzaminem pisemnym z matematyki, a we wtorek będą zdawali egzamin pisemny z języka angielskiego.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia mienia komunikacyjne podróżne rolnicze...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Sortowacz odpadów foliowych

Firma Stella Pack S. A. poszukuje osób do pracy w...

Pracownik Produkcji

Pomocnik operatora CNC - Pracownik Produkcji Oferta...

Mieszanka zbożowa

Mam do sprzedania 1500 kg mieszanki zbożowej.

Posadzki Mixokretem

zapraszam do skorzystania z Usług i. posiadamy...