Rusza drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej. Fot. UM w Opolu Lubelskim.

Rusza drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej (zdjęcia)

9 maja ruszy drugi etap przebudowy ulicy Puławskiej w Opolu Lubelskim. Jest to kontynuacja prac rozpoczętych jeszcze w 2017 roku.Całe zadanie zostało podzielone na dwie części w związku z trudnościami związanymi z wyłonieniem wykonawcy na pierwszy etap inwestycji w którym na całej długości ulicy Puławskiej wykonywano kanalizację sanitarną i sieć wodociągową. Nowe rury pozwolą na bezawaryjną ich eksploatację przez następnych kilkadziesiąt lat. „Po dwóch nieudanych próbach wyłonienia w przetargu wykonawcy na tę inwestycję zdecydowaliśmy się podzielić ją na dwa etapy i pierwszy etap zlecić Opolskiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu, aby prace ruszyły możliwie szybko” mówi Dariusz Wróbel - Burmistrz Opola Lubelskiego. Prace trwały do kwietnia 2018 roku.

Teraz do prac przystępuje wyłoniona w przetargu firma Eko Drogpol z Urzędowa. W ramach przebudowy cała ulica Puławska na długości 282 mb, od skrzyżowania z ul. Lubelską, otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną, a 7 zjazdów wykonanych zostanie z kostki brukowej o grubości 8 cm. Wykonane zostaną nowe chodniki, usunięte wcześniej drzewa zastąpią nowo nasadzone drzewa, zlokalizowane niżej, między blokiem a skarpą. Chodniki będą wykonane z nowej kostki brukowej, a ich krawężniki zostaną obniżone co umożliwi wjazd na nie samochodów. W ramach pasa drogowego wyodrębniony zostanie chodnik o szerokości 2 metrów. Miejsce wydzielone w nim innym kolorem kostki brukowej służyć będzie do zatrzymywania się i postoju aut.

Cała przebudowa ma na celu m.in. rozwiązanie problemu z przejazdem ul. Puławską na odcinku od skrzyżowania z ul. Morwową do skrzyżowania z ul. Targową i Rzemieślniczą. Kierowcy, którzy często korzystają z tego odcinka ulicy Puławskiej znają problem doskonale. Lewa strona ulicy, wzdłuż bloków, jest stale zajęta przez parkujące samochody, co praktycznie uniemożliwia wyminięcie się samochodów jadących z przeciwnych kierunków. W przypadku szerszych samochodów np. busów manewr wyminięcia jest zupełnie niewykonalny. Po przebudowie ruch będzie mógł swobodnie odbywać się obie strony.

Cała inwestycja sfinansowana jest z budżetu gminy. Wykonawca ma czas na wykonanie prac do końca czerwca. Koszt wykonania sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej to 465 830,70 zł a przebudowy ulicy - 483 980,40 zł.


Galeria zdjęć:Ogłoszenia

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia mienia komunikacyjne podróżne rolnicze...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Sortowacz odpadów foliowych

Firma Stella Pack S. A. poszukuje osób do pracy w...

Pracownik Produkcji

Pomocnik operatora CNC - Pracownik Produkcji Oferta...

Mieszanka zbożowa

Mam do sprzedania 1500 kg mieszanki zbożowej.

Posadzki Mixokretem

zapraszam do skorzystania z Usług i. posiadamy...