Jan Majewski, wójt gminy Chodel.

Przedsiębiorca przegrał z wójtem

Sąd Rejonowy Lublin - Wschód oddalił powództwo przedsiębiorcy z Chodla przeciwko gminie Chodel. Wyrok jest nieprawomocny.- Uważamy sprawę z panem Fedorowiczem za zamkniętą. Liczyłem na taki finał, bo my i tak sporo ustępstw względem niego zrobiliśmy, żeby mieć spokój. Nie można czyichś wszystkich kaprysów i niesłusznych roszczeń zaspokajać - komentuje decyzję sądu Jan Majewski, wójt gminy Chodel.

Tomasz Fedorowicz, właściciel firmy remontowo-budowlanej z Chodla złożył do sądu pozew przeciwko gminie Chodel. Dotyczył on nieuregulowanej wypłaty za budowę chodnika w Ratoszynie. Przedsiębiorca domagał się na drodze sądowej zapłaty 6,8 tys.zł. Jego zdaniem w kosztorysach pominięto celowo trzy pozycje, za które nie otrzymał należnych pieniędzy. Chodzić miało o wycięcie drzew, nawiezienie 20 cm piachu na cały odcinek budowanego chodnika i plantowanie skarp.

Wójt od samego początku nie godził się na spełnienie żądania przedsiębiorcy. We wrześniu 2016 r. informował radnych na sesji o wejściu w spór sądowy z miejscowym przedsiębiorcą. W sumie były to dwa spory sądowe. W jednym doszło do sądowej ugody wójta i przedsiębiorcy. Chodziło również o niewypłacone pieniądze za przygotowanie terenu pod budowę 300-metrowego odcinka chodnika w Ratoszynie.

- Nie zgodziliśmy się na ugodę w drugiej kwestii, bo ten człowiek pieniądze faktycznie otrzymał, a chce żeby mu zapłacić drugi raz - twierdził wówczas Jan Majewski, który bazował na opinii swojego radcy prawnego. - Powiedział nam, że z tą sprawą w sądzie powinniśmy się wybronić, więc nie ma sensu płacić dwa razy za to samo.

Tomasz Fedorowicz decyzją sądu, jaka zapadła w marcu br., jest zbulwersowany, w rozmowie z nami przyznał, że nie zamierza się odwoływać.Ogłoszenia

Wynajmę mieszkańie

Szukam mieszkania1,2 pokojowego w Opolu Lubelskim w...

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia mienia komunikacyjne podróżne rolnicze...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Sortowacz odpadów foliowych

Firma Stella Pack S. A. poszukuje osób do pracy w...

Pracownik Produkcji

Pomocnik operatora CNC - Pracownik Produkcji Oferta...

Mieszanka zbożowa

Mam do sprzedania 1500 kg mieszanki zbożowej.