Doktor Jacek Głowacki przeprasza pacjentkę

Powiat opolski: - Pragnę przeprosić, jeżeli kogoś uraziłem bądź skrzywdziłem. Zapewniam, że jeżeli nawet tak się stało, to nieumyślnie - bije się w pierś lekarz Jacek Głowacki z Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, na którego poskarżył się nasz Czytelnik.O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu. Pan Stanisław Kowalski, mieszkaniec gminy Poniatowa, pojawił się w naszej redakcji i poskarżył na obcesowy sposób, w jaki zostali wspólnie z żoną potraktowani przez lekarza dyżurującego w Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Pomocy w Opolu Lubelskim, gdzie szukali pomocy.

Prezes: Każda opinia i sugestia jest dla nas ważna

O wyjaśnienie całej sprawy zwróciliśmy się do władz Powiatowego Centrum Zdrowia. Prezes spółki zapowiedziała na gorąco, że przeprowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie. Na finał czekaliśmy cierpliwie. Działania zostały podjęte.  

Prezes Kamila Ćwik przyznaje, że niedogodnością dla niej w wyjaśnieniu sprawy był fakt, iż skarga została złożona nie bezpośrednio do PCZ. Gdyby tak się stało, wówczas mogłaby wdrożyć postępowanie zgodnie z procedurami wewnętrznymi dotyczącymi przyjmowania, rozpatrywania i załatwiania skarg i wniosków.

- Kolejną niedogodnością jest fakt, iż w przesłanym zapytaniu nie wskazano personaliów pacjenta, a jedynie nazwisko członka rodziny, ponadto niedopuszczalne na łamach prasy jest przedstawienie stanu zdrowa pacjenta, co też w przedmiotowej sprawie mogłoby budować pełny obraz udzielonego świadczenia - wskazuje szefowa opolskiej służby zdrowia.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).