Doktor Jacek Głowacki przeprasza pacjentkę

Powiat opolski: - Pragnę przeprosić, jeżeli kogoś uraziłem bądź skrzywdziłem. Zapewniam, że jeżeli nawet tak się stało, to nieumyślnie - bije się w pierś lekarz Jacek Głowacki z Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, na którego poskarżył się nasz Czytelnik.O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu. Pan Stanisław Kowalski, mieszkaniec gminy Poniatowa, pojawił się w naszej redakcji i poskarżył na obcesowy sposób, w jaki zostali wspólnie z żoną potraktowani przez lekarza dyżurującego w Ambulatorium Nocnej i Świątecznej Pomocy w Opolu Lubelskim, gdzie szukali pomocy.

Prezes: Każda opinia i sugestia jest dla nas ważna

O wyjaśnienie całej sprawy zwróciliśmy się do władz Powiatowego Centrum Zdrowia. Prezes spółki zapowiedziała na gorąco, że przeprowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie. Na finał czekaliśmy cierpliwie. Działania zostały podjęte.  

Prezes Kamila Ćwik przyznaje, że niedogodnością dla niej w wyjaśnieniu sprawy był fakt, iż skarga została złożona nie bezpośrednio do PCZ. Gdyby tak się stało, wówczas mogłaby wdrożyć postępowanie zgodnie z procedurami wewnętrznymi dotyczącymi przyjmowania, rozpatrywania i załatwiania skarg i wniosków.

- Kolejną niedogodnością jest fakt, iż w przesłanym zapytaniu nie wskazano personaliów pacjenta, a jedynie nazwisko członka rodziny, ponadto niedopuszczalne na łamach prasy jest przedstawienie stanu zdrowa pacjenta, co też w przedmiotowej sprawie mogłoby budować pełny obraz udzielonego świadczenia - wskazuje szefowa opolskiej służby zdrowia.

(...)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).Ogłoszenia

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia mienia komunikacyjne podróżne rolnicze...

śpiewający akordeonista

Śpiewający akordeonista na wesele, poprawiny ,...

Sortowacz odpadów foliowych

Firma Stella Pack S. A. poszukuje osób do pracy w...

Pracownik Produkcji

Pomocnik operatora CNC - Pracownik Produkcji Oferta...

Mieszanka zbożowa

Mam do sprzedania 1500 kg mieszanki zbożowej.

Posadzki Mixokretem

zapraszam do skorzystania z Usług i. posiadamy...