Wpadka czekoladowego złodzieja

46-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie został zatrzymany przez patrol opolskiej drogówki, bo przechodził przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Jak się okazało, mężczyzna chwilę wcześniej ukradł 8 czekolad z pobliskiego dyskontu. Słodkie łupy zostały zwrócone do sklepu, a na sprawcę policjanci nałożyli mandat karny.Wczoraj po godz. 18 na ul. Lubelskiej Opolu Lubelskim policjanci z drogówki zauważyli pieszego, który przechodząc przez jezdnię nie korzystał z oznaczonego przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyznę. Pieszym okazał się 46-letni mieszkaniec gm. Opole Lubelskie. Mężczyzna na widok policjantów próbował ukryć przenoszone w ręku tabliczki czekolady.

Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie policjantów, tym bardziej że 46-latek twierdząc, że je kupił, nie posiadał paragonu i nie chciał powiedziecie, w którym sklepie je nabył. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej robił sprawunki  w znajdującym się w pobliżu dyskoncie.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. 46-latek przed godz. 18 był w tym sklepie, gdzie ukradł 8 czekolad. Ich wartość po ponad 50 zł. Sprawcę kradzieży dodatkowo zarejestrowała kamera monitoringu.  46-latek w końcu  przyznał się do winy.

Czekolady w stanie nienaruszonym zostały zwrócone do sklepu, zaś 46-latek został ukarany mandatem.